Başbakan Davutoğlu, İzmit’in Kurtuluşunu Kutladı

Başbakan Davutoğlu, İzmit’in Kurtuluşunu Kutladı
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu’na bir mesaj göndererek İzmit’in düşman işgalinden kurtuluşunu kutladı.
Başbakan Ahmet Davutoğlu, İzmit’in Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 94. yıldönümünü, Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu’na gönderdiği mesaj ile kutladı. Başbakan Davutoğlu Kocaeli Valisi Güzeloğlu’na ilettiği mesajda şu ifadelere yer verdi:
“Yüce bir ruh ve bilinçle kazanılmış topraklarımızın düşman işgalinden kurtuluş yıldönümünü kutluyorum. Milletimiz vatan sevgisi ve bağımsızlık inancından taviz vermeden, ordusuyla tek yürek tek vücut olmanın verdiği güçle eşine az rastlanır bir kahramanlık örneği sergileyerek hürriyetine sahip çıkmıştır. Milletçe şehitlerimizin bize bıraktıkları kutsal emaneti şükran dolu bir şuurla korumak ve daha yükseklere taşımaktaki kararımız her geçen gün artmaktadır. Kahramanca yurdunu savunurken hakka yürüyen tüm şehitlerimizin aziz hatıralarını saygı ve minnetle yad eder, şeref ve kahramanlık gününün birlik ve beraberlik içerisinde coşkuyla geçmesini diliyor, size ve şahsınızda tüm konuklara sevgi ve selamlarımı sunuyorum"
BİZE ULAŞIN