Servetiye Şehitleri Anıldı

Servetiye Şehitleri Anıldı
Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin organize ettiği iftar programıyla Servetiye Şehitleri anıldı.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin organize ettiği Servetiye Şehitlerini Anma programının dokuzuncusunu Başiskele Servetiye Köyü’nde gerçekleştirildi. Kuran-ı Kerim tilaveti ve şehitlere duaların yapıldığı programda Servetiye Cephesi hikâyeleri anlatıldı, kahramanlık şiirleri okundu. Program iftar yemeği ile sonlandı. Programa Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Zekeriya Özak, Muharip Gaziler Derneği Kocaeli Şube Başkanı Yunus Coşkun, gaziler ve gazi yakınları, şehit yakınları Servetiye ve yakın köylerdeki vatandaşlar katıldı. Programında konuşan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zekeriya Özak, “Aziz milletimizin sayısız kahramanlık destanlarından biri de Servetiye Cephesi’dir. Bugünkü huzurumuzu bu cephelerde çarpışan şehitlerimize borçluyuz. Kurtuluş savaşının kazanılması kolay olmadı. Bugün güven içinde yaşıyorsak, bunu vatanı, bayrağı ve imanı uğruna şehit olan kahraman şehitlerimizde borçluyuz” dedi.
Başkanvekili Özak “Güçlü ve bir olursak Allah’ın izniyle hiçbir yıkıcı zihniyet bünyemize giremez. Bu nedenle birliğimiz ve kardeşliğimiz önemlidir. Bizi ayakta tutan kardeşlik ruhudur. Kardeşi kardeşe kırdırmak isteyen hainler, dün olduğu gibi bugün de var güçleriyle çalışıyorlar. Bunları yakın zamanda yine gördük, aynı oyunu tekrar sahnelemek için fırsat kolladıklarına şahit olduk. Fakat inanıyorum ki; milletimizin feraseti ve inancı hiç bir zaman bu duruma yer vermeyecektir. Servetiye Cephesi’ndeki şehitlerimizi ve Gazilerimizi bir kez daha saygı ve minnet ve rahmetle anıyoruz” şeklinde konuştu.
Milli mücadelede en etkin cephelerden biri olan Servetiye Cephesi, Kocaeli’nin kurtuluşunda çok önemli bir yere sahip. Servetiye Cephesi’nde işgal kuvvetlerine karşı gerçekleşen yoğun direniş Kocaeli’nin özgür kalmasını sağlarken, düşman ilerleyişinin de önüne geçildi.
BİZE ULAŞIN