İzmit’te Dilenciler Birkaç Saatte 395 Lira Kazanıyor

İzmit’te Dilenciler Birkaç Saatte 395 Lira Kazanıyor
Haklın duygularını sömürerek dilencilik yapan kişilere karşı mücadele eden İzmit Belediyesi, yakaladığı bir dilencinin birkaç saatte 395 TL kazandığını tespit etti.
İzmit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, rutin kontroller sırasında, Alemdar caddesinde vatandaşları rahatsız etmek suretiyle dilenen bir şahısla karşılaştılar. İstanbul’da oturduğu belirlenen 35 yaşındaki S.E.’yi Zabıta Haber Merkezi’ne getiren görevliler, burada yaptıkları kontrolde söz konusu şahsın üzerinde 295,5 TL olduğunu belirlediler. Kabahatler Kanunu’na istinaden S.E.’ye ceza kesip şehir dışına çıkartan ilgililer, “Söz konusu şahıs 295 TL’yi birkaç saat içinde toplamış. Dilenmek için İstanbul’dan gelip giden bu şahsı birkaç kez şehir dışına çıkarmıştık” dediler.
Dilencilerle mücadele konusunda en büyük görevin duyarlı vatandaşlara düştüğünü de söyleyen Zabıta yetkilileri, “Bu kişiler kendilerine acındırarak kolay yoldan para kazanmayı meslek edinmişler. Zabıta olarak bir yere kadar bunlarla mücadele edebiliyoruz. Acıyıp para veren olmasa bu kişiler dilenciliği bırakmak zorunda kalacaklar” şeklinde konuştular.
BİZE ULAŞIN