Ramazan Ayının Güzellikleri Körfez’de Yaşanıyor

Ramazan Ayının Güzellikleri Körfez’de Yaşanıyor
Körfez Belediyesi’nin kentin çeşitli mahallelerinde sürdürdüğü Ramazan programları ile vatandaşları bir araya getirmeye devam ediyor.
Körfez’de düzenlenen Ramazan etkinlikleri ve iftar buluşmalarıyla dopdolu geçiyor. 2 bin kişinin buluştuğu iftar programına Mimarsinan mahalle sakinlerinin yanı sıra Körfezli vatandaşlar ve çevre mahalleden gelen vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.
Düzenlenen iftar yemeğine Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran ve eşi Bilge Baran, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri, birim müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. 2 bin kişinin katıldığı iftar programında Belediye Başkanı İsmail Baran, vatandaşları selamlarken, çocukları da severek onlarla fotoğraf çektirdi.
İftar programında konuşan Başkan Baran, “Ramazanın başlaması güzel olurken, ortalarına doğru gelindiğinde inanç dolu yüreklerimizi bir hüzün kaplıyor. Çünkü Ramazan’ın gelmesiyle birlikte bir taraftan oruçlarımız, sahurlarımız, iftar sofralarımız, diğer bir taraftan da teravih namazlarımız ile adeta bütün ülkeye, vatana ve İslam coğrafyasına bayram geliyor. Ramazan Bayramı geliyor, İşte böyle güzel ve mübarek günlerde sizlerle birlikte aynı sofrada buluşuyoruz. Rabbime ne kadar hamd etsek azdır” dedi.
Düzenlenen iftar programlarında vatandaşlara nostaljik ramazan eğlence programlarını da sunuluyor. Hep birlikte iftar eden mahalle sakinleri, Körfez Belediyesi tarafından iftar alanına kurulan sahnede, tasavvuf müziği, Hacivat-Karagöz orta oyunu, Nasrettin Hoca, Aşuk ile Maşuk gösterilerini izleme fırsatı buluyor.
BİZE ULAŞIN