Kartepe Zabıtası’ndan Gece Denetimi

Kartepe Zabıtası’ndan Gece Denetimi

  • Kocaeli
  • Çarşamba 15.07.2015 16:58
Kartepe Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler, ramazan bayramı öncesi ilçe genelinde tatlı üretimi ve satışı yapan işletmeleri denetledi.
Halk sağlığının gözetildiği denetimlerini bayram öncesi tekrarlayan Kartepe Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler önceki gece ilçede tatlı imalatı yapan işletmeler başta olmak üzere, gıda üretimi yapan iş yerlerini denetledi. Zabıta ekipleri gece denetiminde genel temizlik, iş yeri açma ve çalıştırma ruhsatı, sağlık kurallarına uygunluk, üretim alanı kontrolü, çalışan personelin kişisel bakım ve iş elbiselerinin uygunluğu ile satışı yapılan ürünlerin imal ve son kullanma tarihleriyle ilgili denetimler yaptı.
Ramazan Bayramı öncesi bayramı fırsat bilip, sağlık yönünden zararlı gıdaları piyasaya sürülmesini önlemek adına denetimlerini yoğunlaştırdıklarını belirten Kartepe Belediyesi Zabıta Müdürü Selman Çelik, “Zabıta ekiplerimiz tarafından gerçekleştirilen denetimlerimiz çerçevesinde ilçemizde tatlı üretimi ve satışı yapan işletmeler bayram öncesi denetlendi. Vatandaşlarımızın sağlıklı ürün alması için yaptığımız denetimler yanında, halkımızda aldığı ürünlerin üretim ve son kullanma tarihlerini kontrol etmeli. Halkımız şikayetlerini telefon yoluyla iletebilirler” dedi.
BİZE ULAŞIN