Büyükşehirli Yağlı Güreşciler Kırkpınar Yolcusu

Büyükşehirli Yağlı Güreşciler Kırkpınar Yolcusu
Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor Yağlı güreş ekibi, bu yıl 654.’si gerçekleştirilecek olan Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerine katılmak için Edirne’ye gidiyor.
Edirne Belediyesi tarafından Saray ilçesinde 24-26 Temmuz tarihleri arasında 654.’si yapılacak olan Geleneksel Tarihi Edirne Kırkpınar Yağlı Güreşleri için hazırlıklarını tamamlayan Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtsporlu yağlı güreşçiler, Kulüp Başkanı İslam Yücel ile bir araya geldi. Seka Park Otelde Tarihi Kırkıpınar Yağlı Güreşleri’ne katılacak güreşçi ve antrenörle bir araya gelen Kağıtspor Kulüp Başkanı Yücel ve yöneticiler, güreşçilerin son durumu hakkında bilgi alarak başarı dileklerinde bulundu.
Kulüp Genel Sekreteri Fatih Özkaraaslan, kulüp yöneticisi Erhan Öztürk’ün de yer aldığı değerlendirme toplantısında konuşma yapan kulüp başkanı İslam Yücel, “Hafta sonu ülkemizin en önemli organizasyonlarından biri olan tarihi Kırkpınar yağlı güreşleri yapılacak. Kulübümüz pehlivanları 1937 yılından bu yana bu tarihi organizasyona katılıyor. Katılmakla birlikte bir çokta başarı elde etti. Bu yolda, siz değerli sporcularımızdan güzel haberler bekliyoruz. Hepinizi canı gönülden destekliyoruz. Yolunuz açık olsun” dedi.
1361 yılından buyana aralıksız olarak yapılan tarihi Kırkpınar yağlı güreşlerine altı antrenörle katılacak olan, Büyükşehir Belediye Kağıtsporlu yağlı güreşçiler, kürsü için mücadele edecek. Büyükşehirli yağlı güreşçilerden Faruk Akkoyun ve Mustafa Başdemir bu yıl başpehlivanlıkta güreşecek. Baş altında on bir, büyük ortada altı, Küçük ortada beş, küçük orta küçük boyda beş, diğer alt kategorilerde yirmi güreşçi er meydanında ter dökecek. Çarşamba günü Edirne’ye hareket edecek olan kafilede altmış kişi yer alıyor.
BİZE ULAŞIN