Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran Yatırımlarını Anlattı

Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran Yatırımlarını Anlattı
Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran düzenlediği basın toplantısı ile geride kalan dönemlerde yapılan hizmetler ve yeni yapılacak olan projeler hakkında bilgi verdi.
Körfez Tütünçiflik sahilindeki Belediye tesislerinde yapılan toplantıda Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran’a birim müdürleri de eşlik etti. Kocaeli ve Körfez’de görev yapan basın mensuplarıyla düzenlediği yemekte bir araya gelen Başkan Baran, “Yaptığımız çalışmaları genel perspektifle halkımız ile paylaşmak ve Belediyemiz aleyhinde kamuoyunda yanlış algı oluşturmak istenen konular hakkında birinci ve gerçekçi şekilde sizlere bilgi vermek amacıyla toplantıyı düzenledik” dedi.
Kent ve bölge için faydalı olduğuna inandıkları her işin üstesinden gelerek yapmaya devam edeceklerini ifade eden Baran, “Halkımızın talep ve isteklerini dikkate alarak proje ve hizmetlerimizi sürdürmeye devam ediyoruz. Bir yılı aşkın süredir gece gündüz çalışarak Körfezi’in en temel sorunlarını birer birer çözdük. 15 aylık başkanlığım süresince 30 milyon TL’lik yatırım yaptık. İlçemizin çehresini değiştirecek birçok projeye imza attık” diye konuştu.
Körfez Belediyesi olarak borçsuz bir belediye olmak istediklerini söyleyen İsmail Baran, “Tüm geçmiş borçlarımızı yapılandırdık. Şu ana kadar yapılandırma taksitlerinin tamamını ödeyerek 15 ayda 12 milyon TL vergi ve SGK borcu ödedik” diye konuştu.
Yapılan yatırımlar hakkında bilgiler veren Başkan İsmail Baran son olarak yerel basında çıkan ve Belediye binasına müfettişlerin geldiğiyle ilgili haberler hakkında açıklama yaptı. Haberin çarpıtıldığını söyleyen Baran, müfettişlerin Körfez Belediye Meclisi’nde konuşulan bir konu hakkında rutin şekilde bilgi alma amaçlı geldiklerini ve herhangi bir işlem başlatmadıklarını dile getirdi.
BİZE ULAŞIN