Akaryakıt İstasyonundaki Kaza Kameralara Yansıdı

Kocaeli’nin İzmit ilçesinde, önündeki araca çarptıktan sonra kontrolden çıkan otomobil yol kenarındaki akaryakıt istasyonuna girdi. Kazada 1 kişi yaralanırken akaryakıt istasyonunda maddi hasar meydana geldi. Kazanın meydana geldiği akaryakıt istasyonunun güvenlik kameraları ise kazayı saniye saniye kaydetti.
İzmit Ömer Türkçakal Bulvarı’ndan Gölcük istikametine gitmekte olan Fatih T. idaresindeki 41 GF 493 plakalı otomobil, önünde seyreden Doğan Sezer A. idaresindeki 41 SU 543 plakalı aracı sağdan geçmek isterken sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu araca arkadan çarmış, çarpmanın etkisiyle yoldan çıkan 41GF 493 plakalı otomobil, yolun kenarındaki refüjü aşarak akaryakıt istasyonuna dalmıştı. Akaryakıt istasyonuna dala otomobilin çarptığı diğer araç sürücüsü Alparslan Serkan Ö. isimli şahıs kazanın etkisiyle yaralanırken akaryakıt istasyonunda ve araçlarda maddi hasar meydana gelmişti. İstasyon sorumlusu Serkan Özen, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan Antikkapı Petrol’de yaşanan kazanın deneyimli ve eğitimli personel sayesinde kazaya kısa sürede müdahale edilerek olası bir facianın önlenmiş olduğunu söyledi.
KAZA ANI KAMERADA
Kaza, akaryakıt istasyonunun güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi. Görüntülerde kontrolden çıkarak refüjü aşan otomobilin süratle benzin pompasına daldığı ve kaza sonrası iki kişinin araçtan inerek hızla kaçtıkları görülüyor. Ayrıca kazanın meydana geldiği akaryakıt istasyonunda çalışanların da hızla kazaya müdahale ederek akaryakıt istasyonunun elektriklerini kestiği anlar da kameralara yansıdı.

BİZE ULAŞIN