Halk en iyi cevabı sandıkta verecek

Meram Belediyesi’nin yaptığı Rabia Spor Merkezi törenle açıldı. Törende CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt’un “Denize dökeriz” açıklamasına çok sert tepki gösterildi. Başkan Toru, en iyi cevabı halkın sandıkta vereceğini söyled

Halk en iyi cevabı sandıkta verecek
Dr. Ahmet Özcan Caddesi üzerinde Mehmet Vehbi, Saadet, Kurtuluş ve Muradiye mahalle sakinlerinin yaptığı oylama ile yapımına karar verilen tesisin açılış törenine AK Parti Konya milletvekilleri Prof. Dr. Hacı Ahmet Özdemir ve Hüsnüye Erdoğan, Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, Selçuklu Belediye Başkan Vekili Faruk Ulular, Karatay Belediye Başkan Vekili Mehmet Uzbaş, AK Parti Konya İl Yönetim Kurulu Üyesi ve Meram Koordinatörü Sema Ersöz, AK Parti Meram İlçe Başkanı Abdülkadir Özöğür, AK Parti Karatay İlçe Başkanı Mehmet Genç, Konya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ömer Ersöz, AK Parti Meram İlçe Kadın Kolları Başkanı Sevil Tosunoğlu, AK Parti Meram İlçe Gençlik Kolları Başkanı İsmail Özdemir, kamu kurum ve kuruluşları ile STK'ların yöneticileri, teşkilat mensupları, meclis üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı. Şırnak'taki hain saldırıda şehit düşen askerlerimize Allah'tan rahmet dileyerek konuşmasına başlayan Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, tesise niçin Rabia ismi verdikleri konusunda ise şunları söyledi: "Rabia'nın bizim açımızdan özel bir önemi var. Öncelikle Rabia dördüncü demek. Bu tesis dört mahallemizin ortak talebiydi. Yine Mısır'da darbe karşıtları, yaptıkları gösterilerle Rabiatü'l Adeviye Meydanı'nı sembolleştirdiler ve Rabia ismi özgürlüğün sembolü haline geldi."

'BUNLARIN DERDİ MİLLET'
Toru, CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt'un milleti denize dökmekle tehdit ettiği açıklamayla ilgili olarak da, "Milletimizin artık bu tür palavralara karnı tok. Milletimiz işkembeden atanlarla değil duruşuyla, cesaretiyle, özgüveniyle, yaptıklarıyla 14 yıldır memleketimizin teminatı haline gelen iktidarımıza, Sayın Cumhurbaşkanımıza her zaman güvendi ve güvenmeye de devam edecek. Bu tür sözlere de haddini 16 Nisan'da bildirecektir" ifadelerini kullandı. AK Parti Meram İlçe Başkanı Abdülkadir Özöğür de, Milletvekili Bozkurt'un açıklamalarını kınayarak, "Bunların derdi millet. Milletten hep korktular. O yüzdendir ki kendi gibi düşünmeyenleri, en demokratik hak olan 'Evet' tercihini denize dökmekle tehdit ettiler. Bilinçaltındakileri su yüzüne çıkarıverdiler" diye konuştu. Hüsnü Bozkurt'un açıklamalarını da sert bir dille kınayan AK Parti Konya Milletvekili Hüsnüye Erdoğan, "Cesareti varsa bu sözlerini Konya'ya gelince de söylemeye davet ediyorum" dedi.

5 KATTA 6 BAĞIMSIZ BÖLÜM
Konuşmalardan sonra protokol mensupları dualar eşliğinde Rabia Spor Merkezi'nin açılış kurdelesini kesti. Spor merkezinde incelemede bulunan protokol üyeleri ve vatandaşlar, tesise hayran kaldı. Bodrum, zemin + 3 kattan oluşan spor merkezinde 6 adet bağımsız bölüm bulunuyor. 2 adet dükkân, 1 adet yüzme havuzu, saunası, buhar odası, bay - bayan fitness alanları ve kafeteryasıyla birlikte bölgenin ihtiyacı olan eksikliği büyük ölçüde gidermiş olacak.
BİZE ULAŞIN