Sandıklardan gümbür gümbür ‘evet’ çıkacak

Karatay Belediye Başkanı Hançerli “AK Parti’nin en güçlü kalelerinden biri olan Konya’nın tercihleri konusunda şüphemiz yok. Halkımız bu seçimde de sandıkları patlatacaktır” dedi

Sandıklardan gümbür gümbür ‘evet’ çıkacak
Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, 16 Nisan'da yapılacak Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi halk oylaması için 'evet' çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyor. Referandumda 'evet' için destek turlarına devam eden Başkan Hançerli ve Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Ayşe Türkmenoğlu'nun ilk durağı Cihanbeyli Belediyesi'ydi. Hançerli ve Türkmenoğlu, meclis üyeleri ve AK Parti yöneticileri ile birlikte belediye ziyaretinin ardından Cihanbeyli'de esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi. İlçe ziyaretinde heyete Cihanbeyli Belediye Başkanı Mehmet Kale de eşlik etti. Ziyaretlerinde 16 Nisan'da yapılacak olan referandumun önemine değinen Başkan Hançerli, "Konya AK Parti'nin en güçlü kalelerinden bir tanesi. Konya'nın tercihleri konusunda aklımızda herhangi bir şüphe yok. Sandıkları her seçimde olduğu gibi bu seçimde de patlatacaktır" dedi. Başkan Hançerli Konya'nın, Türkiye'nin geleceğinin oylandığının bilinci içinde ülkenin aydınlık yarınlarına ulaşmasında öncü olacağını belirtti.

16 NİSAN DÖNÜM NOKTASI
Yeni hükümet sistemi ile birlikte Türkiye'nin geleceğinin değişeceğini ifade eden Başkan Hançerli, "16 Nisan ülkemizin geleceği için bir dönüm noktası. Ülkemiz bir seçim değil, bir karar noktasındadır. İnşallah istediğimiz sonuç oluşacak ve ülkemiz daha çağdaş, daha yaşanılabilir, hayat seviyesi ve gelir seviyeleri daha yüksek hale gelecek. Hep beraber 16 Nisan'da sandığa gideceğiz. Sandıklardan gümbür gümbür 'evet'lerle çıkacağız" diye konuştu. "Anayasa değişikliği vatandaşlara çarpıtılarak anlatılıyor" diyen Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Ayşe Türkmenoğlu ise, "Yeni düzenleme iddia edilenin aksine yargıyı belli yapılanmaların kontrolünden kurtaracaktır. Yargı 80 milyonun yargısı olacaktır" ifadelerini kullandı.
BİZE ULAŞIN