İsteksiz başladı şampiyon oldu

Erkek sporu olarak gördüğü için haltere istemeyerek başlayan Nuray Levent, Tayland’da düzenlenen Dünya Yıldızlar Şampiyonası’nda altın madalya kazandı. Nuray, Olimpiyat’a gitmeyi hedefliyor

İsteksiz başladı şampiyon oldu
Tayland'da düzenlenen Dünya Yıldızlar Halter Şampiyonası'nda kızlar 58 kiloda altın madalya kazanan 17 yaşındaki Nuray Levent, yaklaşık 4 yıl önce haltere başladı. Nuray, daha önce başta futbol olmak üzere birçok spor branşında ter döktü. Daha sonra antrenörü Yasin Aydın tarafından haltere yönlendirilen Nuray, ilk başta "erkek sporu" olarak gördüğü haltere başlamak istemedi. Daha sonra antrenörü Aydın'ın, "Dene, beğenmezsen bırakırsın" demesi üzerine ilk antrenmanına çıkan Nuray, haltere ilgi duymaya başladı. Müsabakalara katılan milli halterci, Türkiye'de yıldızlar, 15 yaş altı ve büyükler kategorilerinde şampiyon oldu. 2015 yılında İsveç'te yapılan 15 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası'nda 58 kiloda rekor kırarak, 3 altın madalya kazanan ve 2016'da Polonya'da düzenlenen Avrupa Şampiyonası'nda üçüncü olan Nuray, son olarak Tayland'daki Dünya Yıldızlar Halter Şampiyonası'nda kızlar 58 kiloda koparmada 84 kiloyla gümüş, silkmede 107 kiloyla altın madalya kazanırken, toplamda 191 kiloyla dünya şampiyonluğuna ulaştı.

'2020 TOKYO OLİMPİYATLARI HAZIRLIKLARINA BAŞLADIM'
Tokyo'da düzenlenecek Gençler Dünya Halter Şampiyonası'na katılmak için mücadele ettiğini aktaran milli halterci, "Olur da turnuvaya katılmayı hak edersem, Gençler Dünya Şampiyonası'nda da altın madalya kazanmayı hedefliyorum. En büyük hedeflerimden birisi de 2020 Tokyo Olimpiyatları. Şimdiden Tokyo'nun hazırlıklarını yapmaya başladım. İnşallah sakatlık olmazsa, oraya katılmak için elimden geleni yapmak istiyorum."
BİZE ULAŞIN