Karatay hakkını verdi

Karatay merkez ilçeler arasında yüzde 84.66’lık bir oranla ‘evet’ diyerek yeni bir rekora daha imza attı. Belediye Başkanı Mehmet Hançerli Karatay’ın üzerine düşeni yaptığını söyledi

Karatay hakkını verdi
Referandumda tarihi bir zafere imza atan Türk milleti, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın öncüsü olduğu Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne 'evet' dedi. 16 Nisan anayasa değişikliği oylamasında, Karatay yüzde 84.66'lık rekor bir oranla yeni anayasa değişikliğine 'evet' dedi. Seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından AK Parti Karatay İlçe Teşkilatı önünde seçim sonuçları değerlendirildi. İstikrara, büyük Türkiye'ye, güçlü liderliğe 'evet' diyen Konyalılar ellerindeki Türk bayraklarıyla seçim sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte AK Parti Karatay İlçe Teşkilatı önüne akın etti. AK Parti Karatay Teşkilat binası önünde seçim sonuçlarını değerlendiren AK Parti Karatay İlçe Başkanı Mehmet Genç vatandaşların kendisi ve geleceği için en doğru kararı verdiğini söyledi. AK Parti Karatay İlçe Gençlik Kolları Başkanı Muhammed Zeren ve AK Parti Karatay İlçe Kadın Kolları Başkanı Neslihan Yıldırım, referandum çalışmaları kapsamında Karatay'ı üst sıralara taşıyabilmek için omuz omuza çalıştıkları söyledi.

ADINI BİRİNCİLİĞE YAZDIRDI
Hükümet tarafından ülkenin geleceği için oylamaya sunulan bu karara en başından 'evet' dediklerini söyleyen Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, "Milletimiz kararını vererek, yeni bir dönemi başlatmıştır. Yeni dönemler, yeni heyecanlar demektir. Artık milletçe kenetlenerek geleceğe odaklanma zamanıdır. Yeni dönemde hepimize büyük sorumluluk düşüyor" diye konuştu. Karatay'ın adını yine birinciliğe yazdırdığını söyleyen Hançerli, "309 bin nüfuslu bir ilçe olarak almış olduğumuz oy oranıyla Türkiye'de bir numarayız. Teşkilatımız, belediyemiz, mahalle toplantıları, taşra gezileri, genç kürsü programları ile üzerine düşeni fazlasıyla yaptı" dedi.

KARATAY TARİH YAZDI
Anayasa değişikliğine Karatay olarak çok güçlü destek verdiklerini belirten Başkan Hançerli şöyle devam etti: "Karatay Belediyesi 84.66'lık bir oy oranıyla yeniden tarih yazdı. Karatay'ın mahalleleri arasında hangisinin desteği daha büyük diye bir yarış var. Bugünlere gelmek kolay olmadı. Bu ekip 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından Mevlana alanında 27 gün nöbet tuttu. Yurt içinden ve yurt dışından yedi düvelle mücadele ettik. Karatay'ın yükü ağırdı. Tüm bu engellemelere rağmen Konya ve Karatay üzerine düşeni yaptı."
BİZE ULAŞIN