Lalelerle başka Konya güzel

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin diktiği milyonlarca lalelin açmasıyla kent merkezinde rengârenk görüntüler oluştu. Laleden Türk bayrağı ziyaretçilerin akınına uğradı

Lalelerle başka Konya güzel
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, lalenin Anadolu'daki vatanı olan Konya'da her yıl nisan ayında rengarenk görüntüler oluştuğunu belirterek, şehirde adeta "lale mevsimi" yaşandığını dile getirdi. Şehir merkezinde başta Alaaddin Tepesi ve Kültürpark olmak üzere İstanbul ve Ankara yolları ile tarihi mekanların çevresinde, ana arterlerde, yeşil alanlarda milyonlarca lale ve soğanlı bitkinin açmaya başladığını belirten Başkan Akyürek, farklı renklerde lalelerle görsel bir şölen sunan Alaaddin Tepesi'nin mutlaka görülmesi gerektiğini vurguladı. Dünya Kadın Rekorları kategorisinde bir dünya rekoruna imza atarak kadın çalışanların 156 bin laleden oluşan Türk bayrağı yaptığını hatırlatan Başkan Akyürek, büyük ilgi gören dev Türk bayrağının 23 Nisan akşamına kadar Mevlana Meydanı'nda görülebildiğini söyledi.

ÇİÇEK GİBİ KONYA
Lalelerin ve sakuraların ardından refüjler ve parklardaki güllerin açmaya başlayacağını vurgulayan Başkan Akyürek, yaptıkları çalışmalarla 'Çiçek Gibi Konya' hedefine mutlaka ulaşmak istediklerini söyledi.

10 MİLYON LALE
Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından dikilen yaklaşık 10 milyon lale şehir merkezini süslerken; sadece Alaaddin Tepesi ve Kültürpark'ta 1.8 milyon, İstanbul Yolu'nda 1.6 milyon, Ankara Yolu'nda 2.1 milyon lale bulunuyor.
BİZE ULAŞIN