Topraktaki gökkuşağı büyülüyor

Konya’da bir firma tarafından 80 çeşit lalenin üretildiği, 40 futbol sahası büyüklüğündeki lale tarlası görsel şölen sunuyor

Topraktaki gökkuşağı büyülüyor
Bir devre adını veren, özellikle Doğu kültür ve mitolojilerinde özgün bir yere sahip lale, kent merkezlerini, tarihi mekanların yanı sıra parkları ve meydanları süslüyor. Kent merkezine 50 kilometre mesafedeki Karatay ilçesi İsmil Mahallesi'nde Asya Lale firmasına ait, 80 çeşit lalenin üretildiği tarla, Türkiye'nin dört bir köşesinden binlerce ziyaretçiyi ağırlayan ve dikkati çeken bir üretim merkezi. Özellikle fotoğraf tutkunlarının büyük ilgi gösterdiği, "topraktaki gökkuşağı" olarak nitelendirilen lale tarlasında fotoğrafçılar, görsel şölende en iyi kareyi yakalayabilmek için birbirleriyle yarışıyor. "Drone" adı verilen hava araçlarıyla bahçeyi farklı açılardan görüntülemeye çalışan fotoğraf meraklıları, gökkuşağını andıran renk demetini ölümsüzleştirmek istiyor.

FOTOĞRAF TUTKUNLARINI AĞIRLIYOR
Firmanın üretim müdürü Beyhan Gürses, çiçek açma döneminde tarlada görsel bir şölen yaşandığını söyledi. Çok sayıda ziyaretçinin bu dönemde tarlaya akın ettiğini dile getiren Gürses, farklı meslek gruplarından, öğrenci, çalışan ve doğa tutkunlarının düzenlenen turlarla buraya geldiğini aktardı. Gürses, "Burada 60 milyona yakın lale, 12 farklı rengiyle adeta toprağı boyuyor" dedi.
BİZE ULAŞIN