Empati parkuru

Selçuk Üniversitesi ve Herkes İçin Spor Topluluğu, engellileri daha iyi anlamak için parkur oluşturdu. Gençler gözlerini kapatıp beyaz bastonla yürüdü

Empati parkuru
Anlamlı etkinliğe Selçuk Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr Neslihan Lök ve Herkes İçin Spor Topluluğu Akademik Danışmanı Doç. Dr. Sefa Lök, topluluk üyeleri ve öğrenciler katıldı. Herkesin birer engelli adayı olduğunu belirten Yrd. Doç. Dr. Lök, "Bir günde değil her daim engelli bireylerin yanında olduğumuzu anlatmak adına böyle bir proje başlattık" dedi.

ZORLUKLARI GÖRDÜLER
Empati Parkuru sayesinde engellilerin yaşamını daha yakından görme, anlama ve hissetme fırsatı bulduklarını aktaran Yrd. Doç. Dr. Lök "Engelli bireyleri anlamak için gözlerini kapayarak, beyaz bastonlarla yürümeye çalışan gençler, engellilerin ne tarz zorluklarla karşılaştıklarını anlayabiliyorlar. Bu çalışmamız ile engelli bireyleri unutmadığımızı, onları daha iyi anlamamız gerektiğini göstermeye çalıştık. Öğrencilerimizin engellilerin yaşadığı zorlukları daha iyi anlamalarını sağlamak için oluşturduğumuz empati yolu etkinliği ile onların görmeden, duymadan, bacaklarını kullanmadan hareket etmelerini istedik. Onlar da engellilerin günlük hayatta karşılaştıkları zorlukları daha iyi anladılar" dedi.
BİZE ULAŞIN