SÜ’de binicilik heyecanı

SÜ’de binicilik heyecanı

Selçuk Üniversitesi Veteriner Fakültesi ve Türkiye Binicilik Federasyonu’nca düzenlenen ARTE Cerrahi Hastanesi Anadolu Ligi Engel Atlama Müsabakası’nın 2’nci ayağı, Selçuk Üniversitesi Binicilik Tesisleri’nde yapıldı

  • Konya Bölge
  • Perşembe 12.05.2017
Selçuk Üniversitesi Veteriner Fakültesi Binicilik Kulübü'nün de katıldığı yarışlarda, Türkiye'nin farklı illerinden atlarıyla gelen sporcular, 2 gün boyunca mücadele etti. YÖK Başkan Vekili Prof. Dr. Mehmet İsmail Safa Kapıcıoğlu, Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ahmet Kağan Karabulut ve Prof. Dr. Mehmet Okka, Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Güner, Kurumsal İletişim Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Ahmet Şimşek, Türkiye Binicilik Federasyonu Başkanı Bülent Bora, öğretim üyeleri, sporcular, öğrenciler ve aileleri katıldı. 10 müsabakanın düzenlendiği ligin ikinci gününde, aynı zamanda Selçuk Üniversitesi Rektörlüğü Kupası da koşuldu. Yeni Biniciler Kategorisi'nde Likya ile Ali Ürez birinci olurken, Biniciler Kategorisi'nde ise Dora ile Haldun Mert Elence birinciliği elde etti. Dereceye giren sporcular, kupalarını protokol üyelerinden aldı.

'KONYA HER ŞEYE LAYIK BİR ŞEHİR'
Biniciliği İstanbul dışında Anadolu'da da yaymak istediklerini ifade eden Türkiye Binicilik Federasyonu Başkanı Bülent Bora, "Konya giderek gelişen ve her şeye layık olan bir şehir. Bu açıdan binicilik sporunu burada geliştirmek için elimizden geleni yapacağız" diye konuştu.

'ÖRNEK TEŞKİL EDECEK ÇALIŞMALAR'
YÖK Başkan Vekili Prof. Dr. Mehmet İsmail Safa Kapıcıoğlu, "17 yılım Selçuk Üniversitesi'nde akademisyen olarak geçmişti. Bu tesiste, tekrar böyle güzel bir yarışmada eski dostlarla olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Üniversitenin hem akademik hem sosyal faaliyetlerde topluma örnek teşkil eden çalışmalarının devamını diliyorum" dedi.

'BİNİCİLİK ÖNEMLİ KATKI SAĞLAYACAK'
Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, "Binicilik Federasyonumuzun denetiminde düzenlenen Anadolu Ligi'nin 2. Ayağı üniversitemizin Binicilik Tesisleri'nde gerçekleştiriliyor. Tesislerimizin kurucusu Sayın YÖK Başkan Vekilimiz Prof. Dr. Kapıcıoğlu'dur. Müsabakalara davet ettik. O da bizi kırmadı, aramıza katıldı" dedi.
BİZE ULAŞIN