Larende Yokuşu’nda yıkımlar başladı

Meram Belediyesi, Şükran Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında Larende Yokuşu’ndaki binaların yıkımına hız verdi. Başkan Toru “Halkımızın ramazanda bu caddeyi güvenli şekilde kullanabilmesini sağlayacağız” dedi

Larende Yokuşu’nda yıkımlar başladı
Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, Şükran Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında anlaşma sağlanan Larende Yokuşu'ndaki binaların yıkım çalışmalarını denetledi. Meram halkının ramazan ayını sağlık, huzur, güzellik içerisinde geçirebilmesi için Şükran Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında Larende Yokuşu olarak bilinen bölgede yıkımlara hız verdiklerini belirten Toru, "Bu bölgede geçtiğimiz yıllarda ramazan aylarında sıkıntılar yaşanmıştı. Şükran Mahallemizde bir yıldır devam eden yıkım çalışmalarına; halkımızın bu ramazanda da sorun yaşamaması adına Larende Yokuşu'nda iki ayrı bölgede yıkım çalışmalarına başladık" diye konuştu. Başkan Toru "İki ayrı kot ile caddenin her iki tarafından şu ana kadar 6 bina yıkıldı. Sokağın sonuna kadar yıkılacak çok sayıda bina var. Toplamda 35 dükkan ve işyeri ile 85 bağımsız bölüm bulunuyor. Şükran Mahallesi'nde bu alanın da yıkılmasıyla ile birlikte bir yıldır devam eden yıkım çalışmalarını da halkımız çok daha net bir şekilde görmüş ve gözlemlemiş olacak" dedi.

GEREKLİ TEDBİRLER ALINDI
Herhangi bir güvenlik problemi olmadan, sorunsuz bir şekilde yıkımların devam ettiğini vurgulayan Toru, "Bu arada Fen İşleri Müdürlüğümüzün arazöz ekipleri de tozun önlenmesi için çalışmalarını sürdürüyor. Zabıtamız, Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz sahada tüm önlemleri almış durumda. İnşallah halkımız bu ramazanda gerek trafik gerekse yaya geçidi olarak bu bölgeyi huzurlu bir şekilde kullanabilecek. Ben şimdiden halkımızın Ramazan-ı Şerif'ini tebrik ediyorum. Rabbim bu mübarek ayı gerek şehrimiz, gerekse ülkemiz ve tüm İslam aleminin huzuruna, barışına vesile kılsın diyorum" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN