İş dünyasına müjde

KSO Başkanı Kütükcü’den iş dünyasına 3 müjde geldi. OSB’nin 5. kısım genişleme alanını bu yıl tahsise açacağız. 6’ncı kısım için yer seçimi başvurusu yapıldı. Hava Kargo Taşımacılığı ise temmuzda başlıyor

İş dünyasına müjde
Konya Sanayi Odası (KSO) Başkanı Memiş Kütükcü Konya Organize Sanayi Bölgesi'ndeki çalışmalar hakkında SABAH Konya'ya bilgi verdi. Kütükcü "Konya OSB'nin 5. kısım genişleme alanını bu yıl içerisinde tahsise açacağız, 6. kısmın yer seçimi başvurusu yapıldı. Konyalı sanayicilerimizin en önemli taleplerinden biri olan Hava Kargo Taşımacılığı'nı ise temmuz ayında başlatmayı hedefliyoruz. Çalışmalarımız devam ediyor" dedi. Kütükcü, 1976'da kurulan Konya OSB'nin 41 yılda dört genişleme hamlesi gerçekleştirdiğini ve beşinci genişleme hamlesinin eşiğinde olduğunu vurguladı.

BAKANLIĞA BAŞVURULDU
Başkan Kütükcü, "2013 yılının sonunda 4. kısım genişleme alanında sanayicilerimize tahsis ettiğimiz 104 parselden 78'inde üretime geçildi, 26'sının da inşaat çalışmaları devam ediyor. Sanayicilerimiz 4. kısımdaki yatırımlarına devam ederken, Konya OSB yönetimi olarak bizler de yeni talepleri karşılamak amacıyla 5. kısmı yatırıma açma çalışmalarına aralıksız devam ediyoruz. Şu anda kamulaştırma çalışmalarında sona yaklaştık, hedefimiz 5. kısmı bu yıl içerisinde yatırıma açmak" dedi. Kütükcü "Ayrıca Konya Valiliğimiz 6. kısım genişleme alanımızın yer seçimi için Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'na başvuru yaptı. 6. kısım genişleme alanı 2, 3 ve 4. kısımların toplamından daha büyük olacak. Böylesine büyüklükte bir alanı bakanlıktan talep ettik. İnşallah yer seçimi süreci tamamlandıktan sonra planlama ve kamulaştırma çalışmalarına başlamak istiyoruz" görüşünü dile getirdi. Konya Organize Sanayi Bölgesi'nin altyapı ve sunulan hizmetler bakımından da Türkiye'nin en nitelikli OSB'lerinden biri olduğunu vurgulayan Kütükcü, şunları söyledi: "Türkiye'nin en kaliteli alt yapılarından birini OSB'mizde inşa etmiş durumdayız. Elektrik, kanalizasyon, içme suyu, scada sistemleri, fiber optik altyapı ile sanayicilerimize en iyi hizmeti veriyoruz. Çok şükür bugün Konya, sanayicisine uluslar arası standartlarda hizmet veren, nitelikli bir OSB'ye kavuştu."
BİZE ULAŞIN