Türkiye Kupası’nın anıtını dikecek

Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, tarihinde ilk kez Ziraat Türkiye Kupası’nda final oynayan ve kupayı kazanan Atiker Konyaspor’u tebrik etti. Toru, Konyaspor’un başarısını taçlandırmak için Meram’a kupanın anıtını yaptıracaklarını söyledi

Türkiye Kupası’nın anıtını dikecek
Eskişehir'de oynanan Ziraat Türkiye Kupası finalinde M. Başakşehir'i penaltı atışları sonucu 4-1 yenerek kupayı Konya'ya getiren Atiker Konyaspor'u tebrik eden Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, "Bu başarı; futbolcusu, antrenörü, yönetimi, taraftarı ve şehriyle kenetlenen bir takımın inancının zaferidir. Tarihinde ilk kez bu kupada final oynayan ve kupayı kazanan Konyasporumuz adını tarihe altın harflerle yazdırdı" dedi.

MERAM'A DİKİLECEK
Başkan Toru "2 gün önce davetli olduğum ve ödül aldığım TÜFAD Ödül Töreni'nde bir söz vermiştim. Kupayı kazandığımız takdirde Meram'a kupanın anıtını dikeceğimizi belirtmiştim. Konyasporumuzun bu başarısını taçlandırmak üzere en kısa süre içinde bu sözümüzü yerine getirerek Türkiye Kupası'nın anıtını ilçemize dikeceğiz. Bu başarıda emeği geçen başta futbolcularımız ve teknik ekibimiz olmak üzere kulüp yöneticilerimiz, taraftarımız ve takımımızı gönülden destekleyen herkese çok teşekkür ediyorum" dedi.

BAHÇELİEVLER YAPMIŞTI
Türkiye'de daha önce de 2000'li yıllarda Galatasaray'ın UEFA Kupası'nı kazanmasından sonra Bahçelievler Belediyesi'nce ilçeye UEFA Kupası'nın anıtı yapılmıştı.
BİZE ULAŞIN