Bu yıl 200 öğrenci mezun oldu

Selçuk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nin bu yıl 13’üncü mezuniyet töreni gerçekleştirildi. 2016-2017 akademik yılında fakülte yaklaşık 200 öğrenciyi mezun etmenin sevincini yaşadı

Bu yıl 200 öğrenci mezun oldu
Selçuk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nin 2016-2017 akademik yılı mezuniyet töreni, Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin'in katılımıyla gerçekleştirildi. Ödüllü sanatçıları mezun eden Fakülte, son bir yılda 515 ortak bilimsel ve sanatsal faaliyet gerçekleştirerek aynı zamanda lisans ve lisansüstü öğrenci düzeyinde de sadece son bir yılda 77 ödüle imza attı. Bu yıl 13'üncü mezuniyetini gerçekleştiren Fakülte, Endüstri Ürünleri Tasarımı, Geleneksel Türk Sanatları, Grafik, Heykel, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı, Resim ve Seramik bölümlerinden yaklaşık 200 öğrenciyi mezun etmenin sevincini yaşadı. Tören sonunda ayrıca Fakülte'nin Sergi Salonu'nda mezun olan öğrencilerin mezuniyet eserleri de düzenlenen sergide ziyarete açıldı.

'KENDİNİ İSPAT ETTİ'
Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin "Bu gün topluma katkıda bulunma sorumluluğunuzun yüklendiği bir gündür. Ulusal ve uluslararası başarılarla kendini ispat etmiş bir Güzel Sanatlar Fakültemizden mezun oluyorsunuz" dedi. Dekan Prof. Dr. Mehmet Okka, "Çağın ihtiyaçları doğrultusunda mükemmel sanatçılar ve tasarımcılar olarak yetiştirdik. Öğretim üyelerimizle birlikte siz öğrencilerimizi fakültemizin kuruluş amacına uygun olarak çağdaş, özgüven sahibi, yenilikçi, donanımlı, geçmişi ileriye taşıyan, sorgulayan ve üreten bireyler olarak yetiştirdik" diye konuştu. Açılış konuşmalarının ardından protokol üyeleri ve aileler, 7 farklı bölümden öğrencilerin eserlerinin yer aldığı sergiyi gezerek öğrencilerden eserleri hakkında bilgi aldı.
BİZE ULAŞIN