Irak’tan sonra sıra Katar’da

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Sorgun, Irak’ta milyonları yetim, öksüz, dul bırakanların şimdi Katar üzerinden yeni yetimler, öksüzler ve dullar bırakmak için çalıştığını söyledi

Irak’tan sonra sıra Katar’da
AK Parti Konya İl Başkanlığı iftar programı düzenledi. İftar programına, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Ahmet Sorgun, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, AK Parti Konya İl Başkanı Musa Arat, İlçe Başkanları, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Ayşe Lütfüye Poçanoğlu, Eğitim Bir Sen Genel Başkan Vekili Latif Selvi, Konya Sanayi Odası Başkanı Memiş Kütükcü, Konya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ali Osman Karamercan, Konya Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Seyit Faruk Özselek, Konya Sivil Toplum Kuruluşları Başkanı Muhsin Görgülügil, STK temsilcileri ve şehit aileleri katıldı.

'BERABER OLMAMIZ LAZIM'
İftarda konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Ahmet Sorgun, Ramazan'ın 15. günü İslam İşbirliği Teşkilatı tarafından 3 yıl önce Dünya Yetimler Günü olarak ilan edildiğini söyledi. Sorgun, "Beraber olmamız lazım. Müslümanlar birbirleriyle uğraştıkça, didiştikçe, savaştıkça ağıtların dili Arapça, Türkçe, Kürtçe, Farsça olur. Zafer çığlıklarının dili ise İngilizce, Fransızca, Almanca hatta özellikle ifade ediyorum İbranice olur. Onun için aklımızı başımıza almamız lazım Müslümanlar olarak. Hangi akıl, hangi vicdan kabul edebilir kendi aralarında ramazan günü ihtilafları tırmandırmayı, birilerinin, okyanus ötelerinin telkinleriyle Müslümanlara ambargo uygulamayı. Kuklalarına emir veriyorsun İslam dünyasını kırdırmak için. Ondan sonra da ara bulucu rolüne soyunuyorsun. Gel görüşelim, konuşalım, bu ambargolar haddini aşıyor, fazla diye. Tam bir soyguncu başı mantığı" diye konuştu. AK Parti Konya İl Başkanı Musa Arat "Zenginliğimiz birlikteliğimizdir. Birlik, beraberlik oldukça, beraberliğimizi, kardeşlik hukukumuzu pekiştirdikçe inanıyorum ki hem Konya hem de Türkiye üzerimize kurgulanmak istenen bütün oyunları bertaraf edecek gücü bu şekilde sağlayacaktır" ifadelerini kullandı.
BİZE ULAŞIN