Yetimleri kollamak insani bir görevdir

Yetim ve öksüz çocuklarla iftarda bir araya gelen Başkan Toru “Her Müslüman’ın yetimleri ve öksüzleri koruması ve kollaması dini bir görevi olduğu kadar insani bir görevidir” dedi

Yetimleri kollamak insani bir görevdir
Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, düzenlenen iftar programında öksüz ve yetim çocuklar, kimsesizler, şehit ve gazi aileleriyle bir araya geldi. İslâm'ın öksüz ve yetimlere verdiği değere dikkat çeken Başkan Toru, "Her Müslümanın yetimleri ve öksüzleri koruması ve kollaması dini bir görevi olduğu kadar da insani bir görevidir" diye konuştu. Meram Atiker Düğün ve Toplantı Merkezi'nde düzenlenen iftar programına Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, AK Parti Meram İlçe Başkanı Abdülkadir Özöğür, AK Parti Meram İlçe Kadın Kolları Başkanı Sevil Tosunoğlu, öksüz ve yetim çocuklar, kimsesizler, şehit ve gazi aileleriyle, engelliler ve ilgili STK başkanları katıldı.

ONLARA SAHİP ÇIKALIM
Başkan Toru "Mukaddes kitabımız Kur'an-ı Kerim'de yetim ve öksüzlere vermemiz gereken değerle ilgili birçok ayet var. 'Rabbin, Seni yetim bulup barındırmadı mı?' buyrularak, Hz. Peygamber'in yetim olarak büyüdüğüne dikkat çekildikten sonra yetimlere iyi davranılmasını, şefkat gösterilmesini, haklarına ve hukuklarına azami derecede özen gösterilmesini emretmektedir. Alemlere rahmet olarak gönderilen ve "Habibim" hitabına mazhar olan Peygamber Efendimizin de yetim olduğu düşünülürse, İslam'ın yetimlere verdiği önem kendiliğinden ortaya çıkmaktadır. Çocuklara olan aşırı sevgisi bilinen Peygamberimiz, yetim çocuklara daha bir özenle sahip çıkmıştır" dedi. Başkan Toru iftar öncesinde yetim çocuklarla yakından ilgilendi, sorunlarını dinledi.
BİZE ULAŞIN