Esnaftan Akyürek’e ahi sancağı

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, kentteki esnaf odalarını iftarda bir araya getirdi. Esnaf odalarının başkanları kendilerine destek olan Başkan Akyürek’e ‘Ahi Sancağı’ hediye etti

Esnaftan Akyürek’e ahi sancağı
Esnaflarla iftar buluşmalarını sürdüren Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, iş ve aş üreten, başkalarına de ekmek veren esnafların şehrin göz bebeği olduğunu söyledi. Esnaf odaları başkanları kendilerine her zaman destek olan Akyürek'e 84 esnaf odası adına Ahi Sancağı takdim etti. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, esnaflarla iftar buluşmalarını Minibüsçüler, Yorgancılar Odası ve Pastacılar Odası üyesi esnaflarla sürdürdü.

KONYA HER ALANDA BÜYÜDÜ
AK Parti İl Başkanı Musa Arat, esnaf odalarının başkanları, esnaflar ve ailelerinin katılımı ile Büyükşehir Belediyesi Uluslararası Spor ve Kongre Merkezi'nde gerçekleşen programda konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konya'da ramazan ayında büyük bir ibadet coşkusu, sevgi, samimiyet ve hoşgörü yaşandığını belirtti. Konya'nın dünden bugüne çok geliştiğini vurgulayan Akyürek, "Konyamız her alanda büyüdü, güzelleşti, gelişti, bir başka Konya daha oldu. Konyamız aynı zamanda güller şehri oldu, gül ile anılan bir şehir haline geldi. Bunu Konyamızın tüccarı, sanayicisi ve esnafıyla hep birlikte başardık. Konyamızın iş üreten, aş üreten, başkalarına de ekmek veren gücü esnaf odalarımız. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Hem helal rızık, hem de başkalarına iş üretmek. Bu kolay bir şey değil. Bütün esnaflarımız şehrimizin gözbebeğidir" dedi. Minibüsçüler Odası Başkanı Muharrem Karabacak, Yorgancılar Odası Başkanı Cengiz Çiftçi ve Pastacılar Odası Başkanı Kadir Kağnıcıoğlu da esnafları bir araya getirdiği için Başkan Akyürek'e teşekkür etti. Programın sonunda Minibüsçüler Odası Başkanı Muharrem Karabacak, bütün esnaf odalarının buluşmasının Türkiye'ye örnek olduğunu belirterek, kendilerini her zaman destekleyen Başkan Akyürek'e 84 esnaf odası adına Ahi Sancağı takdim etti.
BİZE ULAŞIN