Ilgaz ormanlarında eğitim semineri

Orman Genel Müdürlüğü tarafından ülkemizdeki orman varlığının iyileştirilmesi ve veriminin artırılması için yoğun bir çalışma yapıldığı, bu kapsamda bilgilerin günceleşmesinin yanında uygulama tatbikatlarıyla mevcut çalışmaların bir kez daha değerlendirildiği kaydedildi.

Ilgaz ormanlarında eğitim semineri

Bu amaçla Orman Genel Müdürlüğü Silvikültür Dairesi Başkanlığı ve Ankara Orman Bölge Müdürlüğü'nün hazırladığı Silvikültürel Esas ve İlkeler Hizmet İçi Eğitim Semineri, Ilgaz Orman İşletme Müdürlüğü'nde 7 tatbikat sahasında uygulamalı olarak yapıldı. Tatbikatta Silvikültür Dairesi Başkanı Halis Ömür, Ankara Orman Bölge Müdürü Mustafa Özkaya, Bölge Müdür Yardımcısı İbrahim Acar, Bursa Bölge Müdür Yardımcısı Muhammet Karahan, Silvikültür Dairesi ve Ankara Bölge Müdürlüğü Şube Müdürleri, Ankara Orman Bölge Müdürlüğü'ne baglı 11 işletme müdürleri ile işletme şeflerin katılımıyla eğitim semineri düzenlendi.

Katılımcılara 7 ayrı tatbikat noktasında tabii gençleştirme sahaları, gençlik bakım çalışmaları, ilk aralama ve sıklık bakımında bakım çalışmaları, koruya tahvil çalışmaları ve rehabilitasyon çalışmaları hakkında eğitim verildi. Eğitim kapsamında sonucun Ankara Bölge Müdürü Mustafa Özkaya, Bölge Müdür Yardımcıları İbrahim Acar, Silvikültür Dairesi Başkanlığı Şube Müdürleri Orhan Yazıcı, Sait Dağdaş, Murat Varılbaş'ın katılımıyla değerlendirme toplantısı yapıldı.

BİZE ULAŞIN