Selçuk Üniversitesi, tıp eğitiminde öncü

Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Serdar Göktaş, ''40 yılı aşkın bir geçmişiyle Selçuk Üniversitesi, Türkiye’nin en köklü eğitim kurumlarından biridir. Selçuk Tıp ise bu üniversitenin vitrini niteliğindedir.” dedi.

Selçuk Üniversitesi, tıp eğitiminde öncü

Fakültenin tarihi hakkında bilgi veren Prof. Dr. Göktaş, "Selçuklu Tıp ismiyle 22 Kasım 2001 yılında kurulmuş, 2002 yılında ise öğrenci kabulüne başlanmıştır. O dönemde Meram Tıp Fakültesi öğrencileri ile birlikte eğitim gören öğrencilerimiz, 2009 yılında ise inşaatın bitmesiyle kendi fakültemizde eğitim görmeye başlandı" dedi.

Prof. Dr. Serdar Göktaş şunları söyledi:''27 Aralık 2011'de Meram Tıp Fakültesi'nin Selçuk Üniversitesi'nden ayrılıp başka üniversiteye bağlanmasıyla Selçuklu Tıp Fakültesi, Selçuk Üniversitesi'nin tek tıp fakültesi olmuştur. 10 Eylül 2012 tarihinde ise fakültenin ismindeki Selçuklu ibaresi kaldırılmış ve Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi ismini almıştır. Fakültemizin tarihçesindeki en önemli dönüm noktalarından biri de 2013 yılı başında Ulusal Tıp Eğitimi Akreditasyon Kurulu (UTEAK) tıp eğitimi akreditasyon başvurusunun yapılmış olmasıdır. 2015 yılı itibariyle 2021 yılına kadar akredite edilmiş ve ülkemizdeki 90 tıp fakültesinden akredite olan 23 fakülte arasına girmiş, aynı zamanda akredite olan en genç fakülte olmuştur. SÜ Tıp Fakültesi'nde eğitim, öğrenci merkezli olup probleme dayalı, topluma dayalı, seçmeli ve sistematik eğitim modelinin esas alınarak planlandığı entegre eğitim modelidir.

Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde tıp eğitiminin içeriği, mezuniyet öncesi tıp eğitiminin amacı ve kazandırılması hedeflenen yeterlilikleri doğrultusunda belirlenmektedir"

BİZE ULAŞIN