Gönüllü torunlar, Huzurevi'nde dedelerine kitap okuyor

Niğde Gençlik Merkezlerinin organize ettiği ‘Gönüllü Torun’ projesi kapsamında üniversite öğrencileri Huzurevi sakinleri ile vakit geçiriyor.

Gönüllü torunlar, Huzurevi'nde dedelerine kitap okuyor

Proje kapsamında üniversite öğrencileri, Ahmet Kuddusi Huzur Evi ve Rehabilitasyon Merkezinde kalan yaşlılara kitap okuyor, bocce oynuyor ve birlikte gezintiye çıkıyor. Erkek ve kız öğrencilerin büyük ilgi gösterdiği 'Gönüllü Torun' projesi Huzurevi'nde kalan yaşlıları mutlu ediyor.

Projeyle ilgili bilgi veren Kampüs Gençlik Merkezi Müdürü Turan Sayın, üniversite öğrencilerinin adeta Huzurevi sakinlerine gönüllü torunluk yaptığını söyledi. Yaşlıların gözlerinden mutluluk okunduğunu dile getiren Turan Sayın, "Gençlerimiz de projeyi çok sevdi. Hatta proje zamanları dışında bile Huzurevine geliyorlar" dedi.

Ahmet Kuddusi Huzur Evi ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Cemil Öztürk ise, ''Amacımız yaşlılarımızın psiko-sosyal anlamda gerilemelerini engellemek, gençlerimizin de yaşam tecrübelerine katkı sunmak. Gençlerimiz yaşlılarımızla ilgilenirken ve onlarla birlikte çeşitli faaliyetlerde bulunurken aynı zamanda tecrübe de edinmiş oluyor" ifadelerini kullandı.

BİZE ULAŞIN