Yerel basın çalışanlarından organ bağışı kampanyasına destek

Yerel basın çalışanlarından, Sağlık İl Müdürlüğü tarafından Organ Haftası dolayısıyla açılan 'organ bağışı' standını ziyaret ederek organ bağışı kampanyasına destek sundu.

Yerel basın çalışanlarından organ bağışı kampanyasına destek

Kırşehir Sağlık İl Müdürlüğü 3-9 Ekim Organ Bağışı Haftası dolayısıyla organ nakli konusunda halkı bilgilendirmek ve bağışta bulunmak isteyenlerin bağış kabulünü almak için stant açtı.

Şehrin farklı noktalarına açılan organ bağışı standına Kırşehir'de yerel bir televizyon kanalında Haber Müdürü olarak çalışan Süleyman Akdoğan, kampanyaya organlarını bağışlayarak destek verdi. Süleyman Akdoğan, "Ülkemizde her yıl organ bekleyen kişi sayısı artmakta ve bu kişilerin yaşama şansı her geçen gün azalmaktadır. Bu konuya dikkat çekmek ve bunu her fırsatta dile getiren basın mensupları olarak, organ bağışında bulunma kararı aldım" dedi.

Organ bağışının topluma doğru anlatılması konusunda medyaya önemli sorumluluklar düştüğünü ifade eden Akdoğan, "Toplumda organ bağışına karşı ön yargılar var. Biz basın olarak bu yargıları ortadan kaldırmamız içi organ bağışı kampanyasına destek sundum.Organ bağışı konusuna toplum olarak hassasiyet göstermeli, organ nakli gerektiren hastalıkların her an bizim ve sevdiklerimizin başına gelebileceğini unutmamalıyız" diye konuştu.
Kırşehir Sağlık İl Müdürü Uz. Dr. Suat Türkoğlu ise organ bağışı konusunda toplum bilincini oluşturmak, ilgili tüm kesimlerin konuya ilgisini artırmak amacında olduğunu belirtti.

Öte yandan şehir merkezinde ve hastanenin polikliniğinde açılan stantlarda vatandaşlar organ nakli konusunda bilinçlendiriliyor.

BİZE ULAŞIN