Köylere oyun parkı

Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, kırsal kesimlerdeki yaşam kalitesini arttırmaya yönelik çalışmaların devam ettiğini belirterek, köyde yaşayan çocuklara ve gençlere yönelik yatırımlara yenilerinin eklendiğini söyledi.

Köylere oyun parkı

Niğde genelindeki köylerin tamamına, beton zemin üzerine kauçuk kaplama ile örtülen TSE belgeli 98 adet çocuk oyun grubu yapıldığını belirten Vali Şimşek şunları söyledi: "Nüfusu fazla olan merkez ve ilçe köylerimize 26 çocuk oyun grubu yapımı planlanmaktadır. Merkez ve İlçelerde 34 Açık Hava Spor Aletleri Projesi tamamlanmış halkımızın hizmetine sunulmuştur. Köy ve kasabalardaki çocuklarımız ve gençlerimiz düşünülerek tasarlanan 54 minyatür halı sahası, 42 voleybol ve basketbol sahası yapımı da tamamlanmıştır."

Vali Şimşek, şehirde yaşayan vatandaşların faydalandığı bütün sosyal imkanlardan köyde yaşayan vatandaşlarında yararlanacağını kaydederek: "Yine İl Özel İdaremiz tarafından İlimiz merkez ve ilçe merkezlerimizde 11 adet Z Kütüphane yani zenginleştirilmiş kütüphane yapımı tamamlandı. Çocuklarımız, kent merkezlerinde ki oyun parklarına özlem duymak yerine kendi köy meydanlarında ki parklarda oynayacak. Köylerimizde oluşturulan çocuk oyun parkları, açık hava spor aletleri, minyatür halı sahalar, basketbol ve voleybol sahaları çocuklarımızın fiziksel ve ruhsal gelişimlerine de katkıda bulunacaktır" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN