KOMEK ve ASEM’den rekor

Türkiye’ye örnek olan Meslek Edindirme Kursları ile Aile Sanat ve Eğitim Merkezleri 2017’de 100 bin 611 kursiyere eğitim verdi

KOMEK ve ASEM’den rekor
Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (KOMEK) ile Aile Sanat ve Eğitim Merkezleri'nin (ASEM), merkez ve ilçelerde sürdürdüğü eğitim faaliyetleri her geçen gün güçlenerek büyümeye devam ediyor. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, KOMEK ve ASEM'in 23 ilçede 60 kurs merkezinde eğitim faaliyetlerini sürdürdüğünü belirterek, 500 binden fazla mezunu ile Konya'nın ve Türkiye'nin en büyük, en önemli ailelerinden biri olduğunu dile getirdi. Konya'nın sanatına, kültürüne ve istihdamına büyük katkı sağlayan KOMEK ve ASEM'den 2017 yılında istifade eden kursiyer sayısının 100 bin 611 olduğunu vurgulayan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, ilk kez ulaşılan bu rakamın bu alanda önemli bir başarı olduğunu söyledi. KOMEK, ASEM ve yaz aylarında faaliyet gösteren Genç KOMEK Yaz Okulu'nun yeni ilçelerle birlikte büyümeye devam edeceğini kaydeden Başkan Akyürek, kurslara katılan ve kurslarda emeği geçen herkesi tebrik etti.

KAYITLAR BAŞLADI
Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları ile Aile Sanat ve Eğitim Merkezleri'nin yeni dönem kayıtları 4 Şubat'a kadar yapılacak. Bilişim teknolojilerinden yabancı dillere, sayacılık kurslarından ebru, çini, hat, tezhip, gümüş takı işlemeciliği gibi geleneksel sanatlara kadar 310 farklı branşta eğitim veren KOMEK ve ASEM için kayıtlar www. konya.bel.tr ve www.komek.org.tr adreslerinden yapılıyor.
BİZE ULAŞIN