Mehmetçiğe tam destek

Afrin’deki terör örgütüne karşı başlatılan Zeytindalı harekatında Konya’dan havalanan uçaklar, terörü kaynağında vuruyor. Konya’daki yöneticiler de mesajlarıyla kahraman Mehmetçiğe destek verdi

Mehmetçiğe tam destek
Başkomutan Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla Afrin'deki terör yuvalarını yok etmek için başlatılan Zeytin Dalı Harekatı'nın zaferle sonuçlanması için Konya tek yürek oldu. Mehmetçik için camilerde sabah namazları sonrasında Fetih Suresi okunup dualar edilirken, kent yöneticileri de ülkenin birliği için "Mehmetçiğin yanındayız" mesajları yayınladı. Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Afrin'deki PKK/PYD ve DAEŞ terör örgütü üyelerini etkisiz hale getirmek üzere başlattığı "Zeytin Dalı Harekatı"nın zaferle sonuçlanması için tüm Türkiye'de olduğu gibi Konya'da da vatandaşlar sabah namazlarının ardından camilerde Fetih suresi okuyup Mehmetçiğe dua etti. Konya 3. Ana Jet Üs Komutanlığı'nda konuşlanan F-16 Hançer filo ile Havadan İhbar ve Kontrol Uçakları hava harekatlarında kritik görev üslendi. Tek ses olan kent yöneticileri ise ülkenin birliği için silahlı kuvvetlerin yürüttüğü operasyona tam destek verdiklerini belirterek şanlı tarihe yeni bir zafer sayfasının daha ekleneceğini dile getirdi.

OYUNLAR EL ELE BOZULACAK
Konya Valisi Yakup Canbolat, zalimden hesap sormak, mazluma kol kanat germek için vefalı Türkiye'nin harekata başladığını belirterek operasyona katılan Mehmetçiğe başarılar diledi. AK Parti İl Başkanı Hasan Angı, "Allah ordumuzu muvaffak etsin, gazamız mübarek olsun. Afrin'de operasyona devam eden kahraman ordumuzun rabbim yardımcısı olsun" dedi. Kapu Camisi'nde İl Müftüsü Ali Akpınar'ın yaptığı duaya cemaatle birlikte eşlik eden Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ise Türkiye düşmanlarına, birlik ve beraberliğe kastedenlere karşı yürütülen operasyonun başarıyla sonuçlanacağını söyledi. Akyürek, "İslam ümmetinin ve tüm insanlığın umudu olan ülkemize yönelik oluşturulmak istenen komplolar bertaraf edilecek. Kahraman ordumuza zafer diliyoruz" diye konuştu.

MİLLET OLARAK TEK YUMRUK
Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay "Allah Mehmetçiğimizin yar ve yardımcısı olsun. Rabbim ordumuzu her daim muzaffer etsin" mesajı yayınlarken harekatın başarılı sonuçlanmasını dileyen Meram Belediye Başkanı Fatma Toru ise "Bin yıldır bu coğrafyanın hamisi olan, İslam'ın bayraktarlığını yapan devletimizin, ordumuzun Rabbim yardımcısı olsun ve ilelebet ayaklarımızı bu topraklarda sabit kılsın.. Mehmetçiğimize her daim duamız sonsuzdur." dedi. Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli de "Afrin'deki Zeytindalı harekatında kahraman askerlerimiz gerekeni yapacaktır. Allah yardımcıları olsun" ifadelerini kullandı.

İŞ DÜNYASINDAN DA DESTEK
Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk "Dualarımız, muzaffer ordumuzun kahramanlarıyla beraber" dedi. Konya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ali Osman Karamercan, iş dünyasının Zeytin Dalı Harekatını sonuna kadar desteklediğini söyledi. Türkiye İmam Hatipliler Vakfı Genel Başkanı Ecevit Öksüz, harekâtın isminin amacını ifade ettiğini vurguladı. Sivil Memurlar Sendikası Selçuklu İlçe Temsilcisi Fethi Mıngır da "Dualarımız zor hava şartlarında harekata katılan Mehmetçiğimizle" diye konuştu.

STK'LAR: BÖLGE HALKI TER ÖRDEN KURTULACAK
Türkiye İmam Hatipliler Vakfı Genel Başkanı Ecevit Öksüz, harekatın isminin amacını ifade ettiğini vurgulayarak "söz konusu terör örgütleri, arkalarına ABD'nin de desteğini alarak terör işbirliklerini gün geçtikçe daha da derinleştirmektedirler" dedi. Suriye sınırda yuvalanan terörist gruplarının hedefinin Türkiye olduğuna dikkat çeken Sivil Memurlar Sendikası Selçuklu İlçe Temsilcisi Fehmi Mıngır ise, "Operasyonun başarıyla sonuçlanması hem bölge halkını, hem de ülkenin sınır hattını daha güvenli hale getirecek. Dualarımız zor hava şartlarında harekata katılan Mehmetçiğimizle" dedi.
BİZE ULAŞIN