Afrin için kent kırmızı beyaza büründü

Konya, Afrin’deki Mehmetçik için tek yürek oldu. Milli duruş sergileyen kent, Türk bayraklarıyla donatıldı. İş dünyası da terör unsurlarını etkisiz hale getirmeye yönelik başlatılan Zeytin Dalı operasyonuna ortak destek açıklaması yaptı

Afrin için kent kırmızı beyaza büründü
Konya Büyükşehir Belediyesi 'Her An Dua Her Yer Türk Bayrağı' kampanyası ise büyük ilgi gördü. Konya, her zaman olduğu gibi yine ülkesine ve geleceğine en çok destek veren şehirlerin başında olduğunu gösterdi. Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından sürdürülen Zeytin Dalı Harekâtı sonrası tüm Türkiye tek yürek oldu. 7'den 70'e herkes, ordumuzun zaferi için gece gündüz dua ederken Konya yine milli duruşuyla Mehmetçiğe tam destek verdi. Konya Büyükşehir Belediyesi'nin başlattığı "Her An Dua Her Yer Türk Bayrağı" kampanyası kapsamında vatandaşlar şehrin yedi noktasındaki dağıtım noktalarından bayraklarını alarak kenti kırmızı beyaza bürüdü. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, "Karda, kışta çok zor şartlar altında kahraman ordumuz ülkemizin birlik ve bütünlüğü, vatanımızın bölünmezliği, Türkiye Cumhuriyeti'nin istiklal ve istikbali için Afrin'de büyük bir mücadele veriyor. Tarihi kahramanlıklarla, şanlı zaferlerle dolu ordumuz, bu kahramanlık destanlarına yeni bir sayfa daha ekliyor. Tarih boyunca hakkın üstün tutulması için mücadele vermiş olan milletimiz ve kahraman ordumuz, yeni bir mücadelenin içinde bulunmaktadır. Bizler kahraman ordumuzun dualarımızla, maddi ve manevi desteklerimizle her zaman yanındayız, yanında olmaya da devam edeceğiz" dedi.

BİR TÜRK BAYRAĞI DÜNYAYA BEDEL
Kampanyaya destek veren AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Sorgun, Türk bayraklarını evlerin ve işyerlerinin en güzel yerlerine asmanın da vatandaşlık görevi olduğunu belirterek kampanyanın büyük bir duyarlılık örneği olduğunu vurguladı. Kampanyaya destek veren isimlerden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık da "Yüce Rabbim bize duaların sayesinde bugün ülkemizde bu kadar güzel hizmetler yapmayı nasip etti" ifadelerini kullandı. AK Parti İl Başkanı Hasan Angı da "200 bin bayrak, şehrimizin her tarafında, tüm mahallelerimizde dalgalanacak" dedi.

KONYA'DA 16 ODA BİLDİRİYİ KINADI
Konya'da çeşitli meslek odalarının temsilcileri, Türk Tabipleri Birliği (TTB) ile Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliğinden (TMMOB) Zeytin Dalı Harekatı ile ilgili yapılan açıklamalara tepki göstererek, Afrin operasyonuna destek açıklaması yaptı.

İŞ DÜNYASI DA TEK YÜREK
Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk, Konya Ticaret Borsası Başkanı Hüseyin Çevik ve Konya Sanayi Odası Başkanı Memiş Kütükcü tarafından da ortak açıklamayla Zeytin Dalı Harekâtına tam destek verildi. Ortak açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Konya iş dünyası olarak, bu kutlu mücadelede şehit düşen vatan evlatlarımıza bir kez daha Allah'tan rahmet diliyoruz. Dualarımız ve desteğimiz kahraman Mehmetçiklerimizle birliktedir. Ordumuzu muzaffer eylesin."
BİZE ULAŞIN