‘İstiklalimize sahip çıkacağız’

Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, pazarcı esnafıyla yapılan buluşmada, “İstiklalimize ve istikbalimize sahip çıkmaya devam edeceğiz” dedi

‘İstiklalimize sahip çıkacağız’
Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, Konya Pazarcılar Esnaf Odası tarafından düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı'na Destek, Birlik, Beraberlik ve Kardeşlik Buluşması'nda pazarcı esnafıyla bir araya geldi. Yeni seçilen Konya Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı Yasin Aktaş ve yönetimine başarılar dileyen Başkan Toru, soğuk, sıcak demeden kazancı sağlayan pazar esnafının yanında olduklarını belirtti. Alışveriş kültürünü en sağlıklı ve en modern ortamlarda yaşatabilmek amacıyla göreve geldikleri günden bu yana her yıl Meram'a 2'şer kapalı pazar kazandırdıklarının altını çizen Toru, Harmancık'taki kapalı pazarın inşaatının da kısa süre de tamamlanacağı müjdesini verdi.

ALBAYRAĞIMIZI DALGALANDIRALIM
Ülke olarak çok kritik bir süreçten geçildiğine dikkat çeken Toru, "100 yıllık oyunlar, planlar, senaryolar yeniden tekrarlanıyor. Türkiye olarak önümüzdeki yüzyıla istikamet verecek, rota çizecek bir süreçten geçiyoruz. Onun için milli birlik ve beraberlik oldukça önemli. Dağıtılan Türk Bayrağımızı evlerimizde, işyerlerimizde, pazardaki tezgâhlarda ve her yerde dalgalandıralım" dedi. Toru şunları söyledi: "Rabbim onları muvaffak eylesin, her türlü kötülükten korusun. Mehmetçiğimiz orada güvenliğimizi sağlarken bizler de annelerimiz, babalarımız, bacılarımız, dedelerimiz, ninelerimizle beraber gönülden, yürekten dua etmeye devam ediyoruz. İstiklalimize ve istikbalimize sahip çıkmaya devam edeceğiz. Milletimiz nasıl ki bin yıldır bu topraklarda ayaklarını sahip tuttuysa ve yaşamaya devam ettiyse bundan sonra inşallah yaşamaya devam edecek."

TÜRKİYE BİR AKTÖR
Toru, şunları söyledi: "Türkiye dizlerinin üzerinde sürünmeye mahkum edilen bir ülke konumundayken özellikle sayın cumhurbaşkanımız, liderimiz, gururumuz Recep Tayyip Erdoğan sayesinde şu anda tüm dünyada sözü dinlenen bir aktör olarak ABD'ye, Emperyalist Ülkeler ve siyonist İsrail'e karşı 'Ben de Varım' diyerek güney sınırlarımızda operasyona girişti. Birlik ve beraberliğimiz sayesinde ülkemiz 15 yılda her alanda nasıl yükselişe geçtiyse bundan sonra bu ivme artarak devam edecek. Gerek ekonomik ambargoyla gerek 15 Temmuz darbe ve işgal girişimiyle gerek 17-25 Aralık operasyonlarıyla, terör kartıyla, faiz kartıyla Türkiye'yi terbiye etmek isteyen, diz çöktürmek isteyen güçlere karşı bizim en güzel cevabımız göğsümüzdeki imanımız, birlik ve beraberliğimizdir."

BİZE ULAŞIN