Karatay’da revizyon meyvesini verdi

Karatay Belediyesi’nin revizyon imar planları ve 18’inci madde uygulamaları sonrasında 13 yılda 38 milyon metrekarelik alana yapı ruhsatı verilerek rekor kırıldı

Karatay’da revizyon meyvesini verdi
Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli Karatay'ı Konya'nın vitrini yapmak için çalıştıklarını söyledi. Karatay'da 1989 ile 2004 arasında 28 milyon 147 bin metrekarelik alanda 189 sahada 18'inci madde imar uygulaması yapılırken, son 13 yılda ise bu rakam 38 milyon 138 bin metrekareye ulaştı. Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, 14 yılda inşaat ruhsatlarında 10 kat artış olduğunu, hedeflerinin Karatay'ı daha estetik bir görünüme kavuşturmanın yanında statik bakımdan daha güçlü yapılarla donatmak olduğunu söyledi.

İNŞAAT SEKTÖRÜNE IŞIK YAKTI
Yapılan konutlar sonrasında Karatay'da oturmayı tercih eden vatandaşların sayısının arttığını, özel sektöre de yol acıktıklarının altını çizen Başkan Hançerli, kentsel dönüşümde Konya'nın vitrini olan Karatay'ı yapılaşma alanında daha da büyük bir marka ilçe yapmak için gayret ettiklerini söyledi. Hançerli, "göreve geldiğimiz 2004 yılı itibariyle belediyemiz öncülüğünde başlattığımız toplu konut hamleleriyle ilçeye 13 bin 644 daire kazandırdık. Hemşerilerimizin, Konya'nın merkezinde yer almasına rağmen bir çöküntü alanı görünümünde olan evlerden kurtulup; modern mimari ile inşa edilmiş evlerde ikamet etmeleri en büyük hedefimiz oldu. Yeşil alan çalışmaları, yol düzenlemeleriyle çalışmalarımız daz devam ediyor" dedi.
BİZE ULAŞIN