Selçuklu 2017’de ilklere imza attı

Selçuklu 2017’de ilklere imza attı
Gelişmişlik endeksi ve nüfusuyla Konya'nın en büyük ilçesi olan Selçuklu'da 2017 yılında Konya'ya yakışan projeler hayata geçti. Yapılan hizmet ve yatırımlarla şehrin çehresi değişerek ilçede yaşayanların yaşam kalitesini artırmaya yönelik tesisler ülke genelinde örnek gösterildi. Anadolu'nun en büyük kongre merkezinin açılışını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gerçekleştirdiğini belirten Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, mimari yapısı ve teknik donanımıyla dikkat çeken kompleksin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çok hoşuna giden ve övgü ile bahsettiği bir iş olduğunu vurguladı.

İŞTE YAPILAN HİZMETLER
Altay, yapılan hizmetleri şöyle sıraladı;
Cumhurbaşkanlığı tarafından himaye edilen ve Selçuklu Belediyesince yürütülen "Anadolu Selçuklu Çağı Mirası Projesi" kapmasında üçü mimari, ikisi müze eserleri olmak üzere, beş ciltlik eser ve 30 dakikalık belgesel yapıldı.
Park Bahçeler, Fen İşleri ve Çevre Koruma Kontrol Müdürlüğüne 21 milyon 371 bin liralık 90 araç kazandırıldı.
Konya'nın cazibe merkezi olan Kelebekler Vadisi içinde Selçuklu Çiçek Bahçesi'ni hizmete açıldı.

OSMANLI'NIN İZİNDE
"Selçuklu Torunları Osmanlı'nın İzinde" projesi kapsamında her gün Yüksek Hızlı Tren ile Konya'dan Bilecik ve Söğüt'e 2 etaptan oluşan kültür turuyla 3 bin 100 hemşerimiz 40'arlı gruplar halinde Bilecik ve Söğüt'e götürüldü.
Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Merkezi (SOBE) Mayıs ayında terapi alanında hizmet vermeye başladı.

EN BÜYÜK PARK
Çocuklara cami sevgisini aşılamak için başlatılan "Güle Oynaya Camiye Gel" projesi ile 40 gün boyunca camide sabah namazına katılan çocuklara bisiklet hediye edildi.
Türkiye'nin en büyük parklarından biri olan Sille Baraj Parkını hizmete açıldı.
BİZE ULAŞIN