Selçuklu’da başarılı sporculara ödül

Konya’nın Selçuklu ilçesinde 2017’de Türkiye ve Avrupa şampiyonalarında başarı gösteren sporcu ve antrenörlere ödül verildi. Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, spora yapılan yatırımların süreceğini söyledi

Selçuklu’da başarılı sporculara ödül
Selçuklu Belediyesi, 2017 yılında Türkiye ve Avrupa şampiyonalarında başarı gösteren Selçuklu Belediyespor Kulübü sporcuları ve antrönerleri tam, yarım ve çeyrek altınla ödüllendirildi. Selçuklu Belediyespor Kulübü Judo Takımı, 2017 yılında 12 sporcusu ile toplamda 17 madalya toplayarak en fazla madalya kazanan spor dalı oldu. Programa katılan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mustafa Akış, Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, Ak Parti Selçuklu İlçe Başkanı Mustafa Hakan Özer, spor yazarları, spor yöneticileri, meclis üyeleri, mahalle muhtarları ile sporcu ve velileri katıldı.

83 MİLYONLUK YATIRIM
Son 7 yıl içerisinde spora 83 milyon 356 bin lira yatırım yaptıklarını, sporcuları da 323 bin lira değerinde ödül dağıttıklarını kaydeden Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, "Bugüne kadar inşa edilmiş 11 spor salonuna bu yıl 6 spor salonu daha ekliyoruz. 2 olimpik yüzme havuzu, tenis kortları, suni çim sahalar, okullarımıza yapmış olduğumuz spor alanları ile birlikte gençlerimize spor yapacakları alanları oluşturuyoruz. Bununla birlikte Türkiye'nin en büyük amatör kulüplerinden birine sahibiz. 20 branşta 28 bin sporcuya hizmet veriyoruz. Milli takımlara sporcular yetiştiriyoruz. Selçuklu'da spora başlama yaşını 3 yaşına kadar indirdik. Çocuklarımız Cimnastik ile spora başlıyorlar sonra istedikleri branşta onları her gün evlerinden alarak servisle Avrupa standartlarındaki alanlarda profesyonel hocalar eşliğinde spor yapmalarına imkan sağlıyoruz" dedi.
BİZE ULAŞIN