Sosyal projelerde öncü kent Konya

AK Parti Sosyal Politikalardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, Konya’nın sosyal projelerde her zaman öncü olduğunu söyledi

Sosyal projelerde öncü kent Konya
AK Parti Genel Merkez Sosyal Politikalar Başkanlığı ve Konya İl Başkanlığı tarafından "Sosyal Politikalarda Gönül Adımları Konya'yı Dinliyoruz" çalıştayı geniş katılımla gerçekleştirildi. AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, sosyal politikalarda birlikte olmak adına Konya'da böyle bir programın yapılmasının memnuniyetle karşıladıklarını belirtti.

BİRİNCİ SIRADA
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ise sosyal politikaların belediyeciliğin ana unsuru olduğunu belirterek, "Fiziki hizmetler tamamen dolaylı hizmetlerdir. Sosyal belediyecilik faaliyetleri ise doğrudan insana ulaşan faaliyetler olduğu için şehir yönetimi açısından önem arz etmektedir. Konya bu konuda örnek çalışmalara imza atmakta olan ve son derece duyarlı olan bir şehirdir. Bin kişiye düşen sivil toplum kuruluşu sayısında Konya birinci sırada. Konya'nın bir başka özelliği de sivil toplum kuruluşları eliyle yürütülen sosyal çalışmalara ilaveten vakıf insan kurumsallaşmasıdır" dedi. Ortadoğu coğrafyasını ateş çemberine çeviren emperyalist güçlere seslenen AK Parti Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık da, Zeytin Dalı Harekatının Suriye'nin toprak bütünlüğü ve sınır hattındaki teröristlerin temizlenmesi için yapıldığına değindi. "Sosyal Politikalarda Gönül Adımları" projesi ile Konya'da Konyalıları dinlemek, parti ve hükümet olarak yapacaklarını istişare etmek istediklerini kaydeden Çalık, "2002 Türkiye'sinde vatandaşımızın sadece yüzde 69'u sosyal güvenlik kapsamındaydı. Geride kalan vatandaşımızın yüzde 31'i yani yaklaşık 25 milyon vatandaşımız o dönemde sosyal güvenlik kapsamında değildi. Şu anda bizler bu oranı yüzde 100'e ulaştırdık. Şu anda Türkiye Cumhuriyeti'nde sağlık hizmetlerinden yararlanamayan tek bir vatandaşımız var mı? Bu, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin sosyal devlet olduğunun sadece bir göstergesidir. Sosyal yardımlarımız ise tam 50.2 milyar liraya ulaştı. 2002'de bu rakam 1.3 milyar liraydı. Konya'da sağlıktaki memnuniyet oranı ise yüzde 83 oldu" dedi.
BİZE ULAŞIN