Afrin’e çağırsınlar bir saniye düşünmem

Afrin harekâtında şehit düşen Nurullah Seçen’in babası oğlunun fotoğrafı ile hainlere mesaj verdi: Afrin’e bugün çağırsınlar, bir saniye bile düşünmeden gururla giderim

Afrin’e çağırsınlar bir saniye düşünmem
Türk Silahlı Kuvvetlerinin yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatına katılan sözleşmeli Er Nurullah Seçen (22) 3 Şubat'ta PKKPYD'li teröristler tarafından tanka düzenlenen saldırıda 4 silah arkadaşıyla birlikte şehit düştü. Evlerindeki oturma odasına oğlunun fotoğrafları ile Türk bayrağını asan baba Sedat Seçen, daha önce El-Bab operasyonuna da katılan oğlunun Afrin harekâtının başlamasıyla bölgeye gittiğini, burada şehit olduğunu söyledi.

VATAN ÂŞIĞIYDI
Gurur duyduğu oğlunun, bayrağına, üniformasına aşık olduğu anlatan şehit babası, "izine gelirdi oğlum senin hiç rapor hakkın yok mu diye sorardım. O da 'hayır baba birliğime gideceğim' derdi. Kendisine verilen izin bitince hemen giderdi bir saat bile gecikmezdi. Vatan aşığıydı benim çocuğum. Bir oğlum vardı, 'Baba alnıma şehitlik yazıldıysa vatan millet için gelir' derdi. Benimle askeri konulara çok girmezdi ne zaman sorsam 'İyiyim sağlığım yerinde, Devletimiz iyi bakıyor, bizim burada hiç sıkıntımız yok' derdi. Ama bana oranın konumu ile ilgili hiçbir açıklama yapmamıştı" dedi.

Özcan SARAÇ/EREĞLİ
BİZE ULAŞIN