Konya’dan Afrin’e gönüllü özel tim

Mehmetçiğin Afrin’de yürüttüğü harekata Konya’dan 22 kişilik bir Özel Harekat Timi ve UMKE bünyesindeki 22 sağlık çalışanı gönüllü olarak gitti

Konya’dan Afrin’e gönüllü özel tim
Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Afrin'de yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı kapsamında bölgeye asker sevkiyatı sürüyor. Konya Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat Şubesi'nde görevli personele bu çerçevede Afrin'e gönüllü olarak gitmek isteyip istemedikleri soruldu.

HEPSİ GÖNÜLLÜ OLDU
Şubedeki bütün personel gönüllü olarak Afrin'e gitmek için dilekçe verdi. Konya'daki Polis Özel Harekat (PÖH) timleri aralarında anlaşarak ilk etapta 22 kişilik bir timi bölgeye uğurladı. Afrin'e doğru yola çıkan PÖH'ler için Özel Harekat Şube Müdürlüğü'nde tören düzenlendi.

MEHTER MARŞIYLA UĞURLADILAR
Törene Konya Emniyet Müdürü Şükrü Yaman, polislerin aileleri, ilkokul ve lise öğrencileriyle çok sayıda vatandaş katıldı. Yola çıkmadan önce özel harekatçılar meslektaşlarıyla vedalaşırken şube yanındaki okuldan mehter marşı çalındı. Polisler, arkadaşlarını Türk bayraklarıyla tekbirler getirip dua ederek uğurladı.

UMKE YARALARI SARACAK
Bu arada Konya Sağlık Müdürlüğü bünyesindeki Ulusal Kurtarma Medikal ekibi bünyesindeki 22 gönüllü sağlık çalışanı da törenle Afrin'e uğurlandı. Cizre'de ve Fırat Kalkanı operasyonunda görev alan ve aralarında iki doktorunda bulunduğu sağlık çalışanları Mehmetçiğe destek vermenin yanı sıra, PKK-PYD'den kurtarılan bölgelerdeki halka da tıbbi destek verecek.

DONANIMLI SAĞLIK EKİBİ
Tamamı gönüllülerden oluşan sağlık çalışanlarının uğurladığı törende konuşan İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç, "sağlıkçılar operasyon kapsamında Mehmetçiğe tıbbi destek verecek. Terör örgütlerinin baskısı altında kalarak tedavi edilmeyen hastalara da ekiplerimiz ulaşarak müdahale edecek" dedi. UMKE çalışanları tam donanımlı 3 araçla sınırdaki sağlık kabinlerinde göreve başladı.
BİZE ULAŞIN