Meram’da milli coşku

Belediye Başkanı Toru: Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın arkasında millet olarak dik durmaya devam edeceğiz

Meram’da milli coşku
Kahraman Mehmetçiğin teröristlere yönelik düzenlediği Zeytin Dalı Harekâtı başarıyla devam ederken Meram Belediyesi de Milli Birlik ve Beraberlik Buluşması gerçekleştirdi. Belediye Hizmet Binası yanındaki meydanda düzenlenen programa Afrin'de gazi olan Ahmet Çetin, Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, AK Parti Meram İlçe Başkanı Mustafa Dolular, İl Müftüsü Ali Akpınar, meclis üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

MÜSLÜMANLIK BORCUMUZ
Konya İl Müftüsü Ali Akpınar, ordumuzun Afrin'de olması gerektiğini anlatarak, "Bu bizim Müslümanlık borcumuzdur. Bu, millete mensubiyetimizin gereğidir. Cennet vatanın bugünlerine sahip olmamızın gereğidir. Bundan dolayı dualarımızla onlarla birlikteyiz. Gözlerimizi kapatacağız, ellerimizi açacağız ve kahraman ordumuz için dua edeceğiz" diyerek dua etti. Ülkenin doğusunda bir bağımsızlık mücadelesi verildiğine dikkat çeken AK Parti Meram İlçe Başkanı Mustafa Dolular da konuşmasında Milli birlik ve beraberliğe en çok ihtiyacın olduğu bu dönemde programı düzenleyen Meram Belediye Başkanı Fatma Toru'ya teşekkür etti.

KADİM MÜCADELENİN ADI
Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, zor bir dönemden geçildiğini ifade ederek, "Türkiye, büyük bir zorluğun, kadim bir mücadelenin adıdır. Zor bir coğrafyadayız. Bizler millet olarak bu kadere ve bu zor coğrafyaya talip olduk, bin yıldır ayaklarımızın üzerinde dimdik durmaya devam ediyoruz" dedi. Toru, "mücadelemiz, bin yıllık bir mücadele. Bu coğrafya oldukça kıymetli. Geçmişten bugüne kadar farklı dinlerin, farklı kültürlerin beşiği oldu. Yeraltı zenginlikleri ve jeopolitik konumu itibariyle de Dünya'nın kesişim noktası olması nedeniyle her zaman bu zorluklarla karşılaşmaya devam edeceğiz. Nasıl ki ülkemiz deprem fay hattı merkezinde ise ve depremle yaşamaya alışması lazımsa bizler de millet olarak bu mücadeleye alıştık. Mücadele vermeye de dirençliyiz" diye konuştu.

LİDERİMİZLE DİK DURACAĞIZ
Bayraklarıyla alanı dolduran vatandaşlara teşekkür eden Başkan Toru, "Mücadelemiz sarsılmaz bir iman ve inançla var olmaya devam edecek. Özellikle 1. Dünya Savaşı'ndan bu yana bize layık görülen tarihle, siyasi ve ekonomik şartlarla var olmaya çalıştık. Dik durmaya çalıştık. Ancak her zaman "İktidar olabilirsiniz, muktedir olmanıza izin veremeyiz" diyen güçlerle mücadele etmek durumunda kaldık. İktidar olan ve muktedir olmaya çalışan kim varsa, rahmetli Adnan Menderes'te Turgut Özal'da olduğu gibi ya asıldılar ya da suikasta kurban gittiler. Aynısı şu anda dik duran liderimiz, cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a da yapılmaya çalışılıyor. Biz inşallah her zaman devletine, milletine gönülden bağlı olan, har daim ömrünü bu millete adamış olan sayın cumhurbaşkanımızın, reisimizin arkasında millet olarak dik durmaya devam edeceğiz." dedi. Program esnasında Konyalı firmalar stand kurarak soğuk havaya rağmen Milli Birlik ve Beraberlik Buluşması'na yoğun ilgi gösteren vatandaşlara yiyecek ve içecek ikramında bulundular. Gecenin sonunda ilahiler seslendirildi.
BİZE ULAŞIN