Numune Hastanesi ezberleri bozuyor

Konya’yı sağlık üssüne dönüştüren Konya Numune Hastanesi, hizmet verdiği 2 ay içinde büyük ilgi gördü. 106 bin hastaya poliklinik hizmeti verildi, bin 212 ameliyat gerçekleştirildi

Numune Hastanesi ezberleri bozuyor
Konya İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç, geçen aralık ayında hizmete giren ve yenilikleriyle ezber bozan Konya Numune Hastanesi'nde incelemelerde bulundu. Prof. Dr. Koç ve beraberindeki heyet, 2018 yılı istatistikleri hakkında hastane idarecileri ile fikir alışverişi yaptı.

BÜYÜK İLGİ GÖRÜYOR
Hastane Başhekimi Uzm. Dr. Süleyman Dönmez, hastaneni yeniliklerle hizmete girdiği günden itibaren vatandaşların büyük ilgisiyle karşılaştığını söyledi. Dönmez, "2018 yılı Ocak ve Şubat aylarında 106 bin hastaya poliklinik hizmeti verdik. Bin 212 ameliyat gerçekleştirdik. Kısa sayılabilecek bir zaman zarfında bu sayıya ulaşılması hastaneye olan ilginin göstergesi. Hastanemizin taşınma sürecinde gece gündüz demeden görev yapan, taşınma işlemleri sırasında herhangi bir aksaklığın yaşanmaması adına gerekli hassasiyeti gösteren tüm idareci arkadaşlarıma ve çalışanlarımıza da teşekkür ediyorum" dedi.

NÜKLEER TIP MERKEZİ
2018 yılı hedefleri ile ilgili olarak da katılımcılara bilgiler veren Başhekim Dönmez, "Hastanemizde Nükleer Tıp Merkezini en kısa sürede faaliyete geçirmek, 18 yataklı palyatif merkezimizin yatak sayısını artırmak ve 12 yataklı genel yoğun bakım servisi açma gibi projelerimizi bu sene içerisinde gerçekleştirmeyi hedefliyoruz" dedi.

EZBERLERİ BOZACAK
Hastanenin vermiş olduğu hizmeti görmek ve ihtiyaçları konusunda hangi durumda olduğunu tespit etmek amacıyla değerlendirme toplantısı yaptıklarını vurgulayan İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Koç da, hastanelerin detaylı bir şekilde incelenmesi ve yapılması gerekenlerin ortak akıl ile belirlenmesinin önemine değindi. Hizmetleri yerinde görerek ve planlanan projeleri yerinde değerlendirerek bir takım sonuçlara ulaşmanın daha sağlıklı neticeler verdiğinin de altını çizen Prof. Dr. Koç, "İş, hizmet ve başarı odaklı çalışmalıyız. Başarı da başarısızlıkta hepimizindir. Kısa zaman önce açılan hastanemizin nitelikli odalarında, banyosundan mobil kütüphanesine, her hastanın kulaklıkla izleyebileceği televizyonundan sıcak yemek servisine kadar beş yıldızlı otel konforunda hizmet sunulmaktadır. İnşallah Numune Hastanemiz verdiği bu hizmet kalitesi ile bölgemizde çok önemli bir sağlık üssü konumuna gelecek ve alanında ezberleri bozmaya devam edecektir" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN