Aksaray’da tarım ve hayvancılık sorunları tartışıldı

AK Parti İl Başkanlığı tarafından şehrin tarımsal sorunlarının görüşülmesi, öneriler ve yapılması gereken çalışmalar kapsamında oluşturulan Tarım Komisyonu üyeleri, Tarım Platformu üyeleriyle Ziraat Odası Başkanlığı’nda bir araya gelerek değerlendirme toplantısı yaptı.

Aksaray’da tarım ve hayvancılık sorunları tartışıldı

Toplantıda, Aksaray'ın tarım ve hayvancılığıyla ilgili sorunlar ve çözüm önerileri masaya yatırıldı. Burada bir açıklama yapan Ziraat Odası Başkanı Emin Koçak, Aksaray nüfusunun yüzde 80'inin tarım ve hayvancılıktan geçimini sağladığını belirterek, Türkiye'de olduğu gibi Aksaray'da da tarım ve hayvancılık sektörünün büyük önem arz ettiğini söyledi. Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mahmut Aktürk ise, hükümetin verdiği desteklemeler ile tarım ve hayvancılığın her geçen gün gelişerek büyüdüğünü söyledi.

Toplantıya AK Parti İl Başkan Yardımcıları, Ziraat Odası Başkanı Emin Koçak, Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mahmut Aktürk, Genç Çiftçiler Derneği Başkanı Emrah Karaaslan, Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Serkan Koray Zeybek, Sağ Sahil Sulama Birliği Başkanı Mustafa Şahin, HAYKOP Başkanı Mustafa Çakır, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İL Müdür Yardımcısı Mustafa Özateş ve diğer tarım platformu üyeleri katıldı.

BİZE ULAŞIN