Türkiye’nin ilk hilal hastanesi Beyşehir'de

Türkiye’nin ilk hilal mimarili devlet hastanesi olan Konya’nın Beyşehir ilçesindeki Yeni Devlet Hastanesi, bölgeye hizmet vermeye başladı.

Türkiye’nin ilk hilal hastanesi Beyşehir'de

Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, gökyüzünden bakıldığında mimarisiyle hilal görüntüsü şeklinde inşa edilen Türkiye'nin ilk devlet hastanesi olma özelliğini taşıyan 212 yataklı Beyşehir'in yeni Devlet Hastanesi'nin hafta başından itibaren hizmet vermeye başladığını söyledi. Özaltun, bölge hastanesi niteliğindeki yeni devlet hastanesinin 5 yıldızlı otel konforuyla sadece ilçeye değil, çevre il ve ilçelerden gelecek hastalara da şifa dağıtacağını belirtti.

DİYALİZDE 15 MAKİNE
Türkiye'nin en modern ilçe devlet hastanelerinden birisinin Sağlık Bakanlığı tarafından Beyşehir'e kazandırıldığını vurgulayan Özaltun, "Esentepe Mahallesi'nde 66 bin 920 metrekarelik açık, 30 bin 415 metrekarelik kapalı alana 8 katlı olarak inşa edilen yeni hastanemiz yoğun bakımlar dahil 212 yatak kapasitesine sahip bulunuyor. Bahçesinde 13'ü engelli otoparkı olan toplam 229 araçlık otopark kapasitesine sahip hastanemizde 48 adet poliklinik yer alıyor. 6 adet ameliyathanenin bulunduğu yeni hastanemizde 105 hasta odası yer alırken, yoğun bakım 1 ve 2.basamak bölümlerinde 14, acil müşahede alanında 16 yatak, acil gözlem alanında 8 yatak, palyatif serviste 15 yatak ve mahkum odası olarak da 2 oda yer alıyor. Yine yenidoğan 1. basamak bölümünde 7 kuvöz yer alıyor. Diyaliz ünitemizde ise 15 makine bulunuyor" dedi. Özaltun, yaklaşık 39 milyon liraya ihale edilen bir yatırımla ilçeye kazandırdığı hastanenin bölgeye sağlık alanında çok önemli hizmetler sunacağını belirtti.

BEYŞEHİR'İN DE ARTIK KÜLTÜR VE YAŞAM MERKEZİ VAR
Beyşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Beyşehir Belediyesi Kültür ve Yaşam Merkezi hizmet vermeye başladı. Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nin dış mimarisinden esinlenilerek yaptırılan, bünyesinde bin 71 kişi kapasiteli konferans salonu olan göl manzaralı bir Kültür ve Yaşam Merkezi'ni Beyşehir'e kazandırdıklarını söyledi. Kültür ve Yaşam Merkezi'nin tamamlanmasıyla beraber ilçedeki sosyal ve kültürel etkinliklerin daha da ivme kazandığını belirten Özaltun, "Kültür ve Yaşam Merkezi, bizim dönemimize kısmet oldu. Dört yıl öncesinde, seçim beyannamemizde kültür merkezinin yapımının sözünü vermiştik. Şükürler olsun ki, inşaatına başladık ve çok hızlı bir şekilde bitirilerek vatandaşımızın hizmetine sunuldu" diye konuştu.

BEYŞEHİR HASTA KONUKEVİ DE HİZMETE GİRDİ
Beyşehir ilçesi, hasta yakınlarının istifade edebileceği modern bir hasta konukevine kavuştu. Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, hizmete giren yeni devlet hastanesi ile birlikte Beyşehir Belediyesi olarak ilçeye otel konforunda bir hasta konuk evi kazandırdıklarını belirtti. Özaltun, Yeni Beyşehir Devlet Hastanesi'nin hemen yanı başında geçtiğimiz yıl başlayan hasta konukevi inşaatının yürütülen çalışmalar sonrasında kısa süre içerisinde tamamlandığını belirtti. Beyşehir Hasta Konukevi'nin Yeni Devlet Hastanesi'nin hizmet vermeye başlamasının ardından aynı tarihte hasta yakınlarına hizmet vermek için hazır hale geldiğini anlatan Özaltun, 14 Mart Tıp Bayramı'nda Yeni Devlet Hastanesi ile birlikte resmi açılışının yapılmasının planlandığını söyledi. Dönemlerinde, Beyşehir'de iyi şeyler oluyor" diyerek bu sözü slogan haline getirdiklerinin altını çizen Özaltun, bu sloganın sözde kalmadığını da hayata geçirdikleri icraatlarla bir bir gözler önüne serdiklerini kaydetti.

HUĞLU'DA SİLAH FİRMALARI AYNI ÇATI ALTINDA BULUŞACAK
Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, Türkiye'nin en önemli av tüfeği üretim merkezlerinden olan Beyşehir'e bağlı Huğlu Mahallesi'nde üretim yapan silah fabrikalarının yerleşim merkezinde yapımına başlanan küçük sanayi sitesinin tamamlanmasının altından aynı çatı altında bir araya geleceğini söyledi. Özaltun, yaklaşık 1 milyon liraya mal olması beklenen küçük sanayi sitesi kurulacağını belirtti.

TÜRKİYE'NİN TEK SİLAH SANAYİSİ ÜZÜMLÜ'YE KURULUYOR
Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, av tüfeği üretiminin gözde adreslerinden Beyşehir'e bağlı Üzümlü Mahallesi'ne Silahçılar Küçük Sanayi Sitesi kurulacağını söyledi. Özaltun, Beyşehir Belediyesi tarafından Kızılcabelen mevkisinde imara açılan 80 bin metrekarelik alanda kurulacak Silahçılar Küçük Sanayisi'nin, yerleşim merkezinde av tüfeği üretimi yapan firmaları da burada tek bir çatı altında buluşturacağını söyledi. Özaltun, kurulması planlanan sanayi sitesinde biner metrekareden oluşan ve her birisi birer fabrika niteliğinde faaliyet gösterecek 50 sanayi tipi yapının inşa edileceğini vurguladı.

HANIMLAR LOKALİ HİZMET İÇİN GÜN SAYIYOR
Beyşehir'de yapımı tamamlanmak üzere olan "Hanımlar Lokali ve Şehir Konağı" hizmete girmek için gün sayıyor. Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan "Hanımlar Lokali ve Şehir Konağı"nın çok yakında Beyşehirli hanımlara hizmet vermeye başlayacağını söyledi. Özaltun, mekanın hizmete girmesiyle ilçeye ayrı bir değer katacağını, hanımların yeni bir çekim merkezi haline geleceğini kaydetti. Özaltun, Beyşehir'deki hanımlar lokali ve şehir konağının Konya'nın diğer ilçelerine göre önemli bir farklılık arz ettiğine de dikkati çekerek, "Beyşehir Hanımlar Lokali ve Şehir Konağımız, Konya'nın denizine nazır bir yerde inşa ediliyor. Denize nazır bir konak olsun diye de kot biraz daha yüksek tutularak inşaat çalışmaları yürütüldü ve göl biraz daha görülebilir hale getirildi. Beyşehirli hanımlarımız bu yönden de çok şanslı" diye konuştu.

BEYŞEHİR OSB'NİN YILDIZI PARLIYOR
Beyşehir ilçesinde, son 4 yılda sanayi hamlesi önemli ölçüde hız kazandı. Beyşehir'e bağlı Bayavşar Mahallesi'nde kurulu bulunan Beyşehir Organize Sanayi Bölgesi'nde 2014'e kadar 3 olan üretim yapan fabrika sayısı aradan geçen kısa süre içerisinde 10'a yükseldi. Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, Organize Sanayi Bölgesi'nde, 3 olan üretimde olan fabrika sayısının artan yatırımcı ilgisi sebebiyle 10'a yükselirken, inşaat aşamasında olanların da eklenmesiyle bu sayının yakın gelecekte 22'ye ulaşacağını söyledi. Özaltun, halihazırda Organize Sanayi Bölgesi'nde yatırım yapmak için tapu alan 4, proje aşamasında ise 14 yatırımcı firma bulunduğunu vurguladı.

BİZE ULAŞIN