Üreterek dünya ile rekabet edeceğiz

Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “Eğer üretmezsek ve yurtdışına satamazsak ayakta kalma şansımız olmaz” dedi

Üreterek dünya ile rekabet edeceğiz

Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, ortak akıl faaliyetleri kapsamında mahalle, ev, okul ve taksi durağı gibi farklı adreslere ziyaretlerle her kesimlerinden vatandaşla da bir araya gelmeye devam ediyor. Başkan Altay, bu kapsamında 3. Organize Sanayi Bölgesi'nde faaliyet gösteren bir fabrikayı ziyaret etti. Üretim çalışmaları hakkında bilgiler alan Altay, daha sonra çalışanlarla birlikte öğle yemeği yedi.

GÜÇLÜ TÜRKİYE'NİN YOLU
Mehmetçiğin Afrin'deki terör unsurlarına yönelik operasyonlarının kararlılıkla devam ettiğini ifade eden Başkan Altay "Ülke olarak önemli bir sınav veriyoruz. Şu anda Afrin'de ordumuz çok büyük bir harekat yönetiyor. Tabi bu mücadeleler sürerken bizler de burada huzurlu bir şekilde işimizle iştigal ediyor, çocuklarımızla birlikte rahat zamanlar geçiyoruz. Aslında bu huzurlu zamanlarımızı oradaki askerlerimizin bizim için gösterdikleri fedakarlık ve mücadeleleriyle geçiriyoruz. Allah askerimizi muvaffak etsin " dedi. Türkiye'nin son yıllarda gösterdiği atılım hamlesinde üretim ve istihdamın büyük pay sahibi olduğunu ifade eden Başkan Altay, "Şunu gördük ki eğer üretmezsek ve yurt dışına satamazsak ayakta kalma şansı yok, söz söyleme şansı yok. Özellikle Müslüman coğrafyası ülkemizden çok şey bekliyor. Biz de güçlü bir ülke olmak zorundayız. Yaptığınız iş çok kıymetli, çok önemli. Biz de sizlerin yaşantınızı kolaylaştırmak için belediyecilik adına Büyükşehir Belediyemizle birlikte çalışmalar yürütüyoruz. Şehrimiz daha güzel olsun çocuklarımız daha iyi okullarda okusun, insanlarımız daha güzel mekanlarda çalışsınlar diye büyük gayretin içerisindeyiz" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN