Çumra’da 20 Yıllık Sorun Çözüme Kavuşuyor

Çumra’da 20 Yıllık Sorun Çözüme Kavuşuyor
Konya’nın Çumra ilçesine bağlı Karkın Mahallesinde bundan 20 yıl önce kamu adına bedelleri ödenerek alınan ve dönemin şartları gereği tapu devir işlemlerinin gerçekleştirilememiş arsanın sorunu çözüme kavuşuyor.
Çumra Belediyesi tarafından Karkın Mahallesine yapılacak olan Kapalı Pazaryeri yer tespiti sırasında bu durum yeniden gündeme alınarak araştırılmaya başlandı. Yapılan araştırmalar neticesinde 20 yıllık sorunun çözüme kavuşması için Selahattin Tekin’e ait mirasçılarına, Mehmet Keleş’e ait mirasçılarına, Fatma Akbaş ve Hasan Damar’a ulaşılarak kendileri ile görüşüldü. Kendileriyle yapılan görüşmeler neticesinde 20 yıl önce bedeli ödenmiş bu arsanın devri için yardımcı olacaklarını ifade ettiler.
Mirasçılardan Fatma Akbaş, arsada 65 bin insanın hakkı olduğunu ifade ederek, ne yapılması gerekiyorsa biran önce yapılması gerektiğini söyledi.
Çumra Belediye Başkanı Mehmet Oğuz, “20 yıldır süre gelen bu sorunun çözüme kavuşmaya başlaması ve tapu devri verenlerin diğerlerine örnek olması gerektiğini ifade etmiştir. Desteklerinden dolayı tüm mirasçılara teşekkür ediyorum” dedi.
Bu alana Karkın Mahallesi için Kapalı bir Pazaryeri yapılacağını söyleyen Başkan Oğuz, çok amaçlı kullanılabilecek olan Karkın Mahallesi Kapalı Pazar yerinin çalışmalarının hızlı bir şekilde başladığını da kaydetti.
BİZE ULAŞIN