Tayini Çıkan Komutanlar Şehit Aileleri İle Buluştu.

Tayini Çıkan Komutanlar Şehit Aileleri İle Buluştu.
Konya’nın Seydişehir ilçesinde bulunan Harp Malulü Gaziler ve Şehitler Derneği’nin ilçeye kurulmasında büyük emekleri olan Garnizon Komutanı Yüzbaşı Mehmet Oyanık ve Askerlik Şube Başkanı Kamil Güngör’ün tayininin çıkması sebebiyle Şehit Aileleri ve Gaziler iftar yemeği düzenlendi.
Düzenlenen iftar programına, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Mehmet Oyanık, Askerlik Şube Başkanı Kamil Güngör, Seydişehir Harp Malulü Gaziler ve Şehitler ve Gaziler Derneği Başkanı Yakup Söğüt ve şehit ve gazi aileleri katıldı.
Dernek Başkanı Yakup Söğüt, ilçeden ayrılacak olan iki komutana derneğin açılmasında büyük katkılarının olduğunu belirterek, yakından alakalarından ve hizmetlerinden dolayı teşekkür etti. Duygulu anıların da yaşandığı dernek binasında ilçeden tayinleri nedeniyle ayrılacak olan iki komutan, Seydişehir’de güzel günler geçirdiklerini Şehit ve Gazi ailelerinin kendilerinin dostları olduğunu belirterek, helallik istedi.
Söğüt, “Derneğimizin açılmasında büyük emeği geçen siz değerli komutanlarımızdan ayrılmanın hüznünü yaşıyoruz. Sizlerden ben ve üyelerimiz çok memnunduk. Esas sizler haklarınızı helal edin” şeklinde konuştu.
Program, Dernek Başkanı Yakup Söğüt’ün, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Mehmet Oyanık ve Askerlik şube Başkanı Kamil Güngör’e tablo hediye etmesi ve dernek önünde hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından son buldu.
BİZE ULAŞIN