Buzağının Otomobille İmtihanı

Konya’nın Beyşehir ilçesinde götürüleceği yere nakledilmek üzere otomobile bindirilen bir buzağının seyahati ilginç görüntüler oluşturdu.
İlçe merkezindeki Soğla mevkisinde kurulu bulunan hayvan pazarında kurban bayramı öncesi yoğunluk arttı. Dini vecibelerini yerine getirebilmek için kurban pazarına giden vatandaşlar, satın aldıkları kurbanlıkları naklederken ortaya ilginç görüntüler çıkıyor. Vatandaşların bazıları satın aldıkları küçükbaş kurbanlıkları kendi imkanlarıyla taşıma yolunu tercih ederken, bazıları otomobillerinin arka koltuklarında ya da bagajlarında evlerine götürüyor.
BUZAĞININ OTOMOBİLLE SEYAHATİ
Pazar yerinde en çok ilgi çeken taşıma şekli bir buzağının otomobille götürüleceği yere nakledilmesi oldu. Kurban pazarında satın aldıkları buzağıyı Hüyük ilçesinin Kıreli mahallesine götürmek için yolun karşısındaki petrol istasyonunda park halinde bekleyen araçlarına yönelen 2 kişi, inat eden buzağıyı yaya olarak götürürken uzun uğraşlar verdi. Buzağıyı ittiren ve bağlı olduğu urganından çekerek otomobilin bulunduğu petrol istasyonuna götüren iki kişi, sonra otomobilin arka kapısını açarak buzağıyı koltukların altına bindirdi. Ardından ikili kendileri de aracın ön koltuğuna binerek yolculuk için araçla birlikte bölgeden uzaklaştı.
Buzağının bindirildiği otomobilin sürücüsü Şakir Karademir, Hüyük ilçesinde oturduklarını belirterek, “Bu daha üç aylık yavru buzağı, annesinden süt emmeyi kesmiş. Biz de iki üç buzağı daha var onların yanında dursun diye aldık. Kurban kesmek için değil yetiştirmek için aldık” diye konuştu.
Öte yandan, Beyşehir’de kurban bayramı öncesinde kurbanlık satışı yapanlar, pazardaki hareketliliğin az olduğundan yakınırken, müşteri olarak pazara gelenler fiyatların yüksekliğinden dert yandı. Pazar yerinde basküle çıkarılan bir büyük hayvan, satıcısının elinden kurtulup kaçarken, kısa süre sonra yakalandı.

BİZE ULAŞIN