Babylon yeni sezona bomba gibi giriyor

Babylon bu hafta yeni sezonuna başlıyor! Bu hafta 1 ve 2 Ekim'de Garanti Caz Yeşili/Jazzanova Live; 3 Ekim'de ise Nike Sunar: Bora Uzer konserleri gerçekleşecek.

Garanti Caz Yeşili // JAZZANOVA LIVE featuring PAUL RANDOLF (Berlin)

01 Ekim 2009 Perşembe / 21:30 Ayakta 30 TL Öğrenci 20 TL
02 Ekim 2009 Cuma / 23:00 Ayakta 40 TL Öğrenci 30 TL

Garanti Caz Yeşili konserleri Babylon'da yeni sezona Türkiye'de gerçekleştirecekleri ilk canlı performanslarıyla ağırlayacağı Jazzanova ile başlıyor. Berlin kökenli altı DJ'in oluşturduğu topluluk, nu-jazz, chillout, latin-jazz ve jazz-house'u harmanlayarak müzikseverlere farklı bir deneyim yaşatıyor. Dans müziği tutkunlarının ve önemli DJ'lerin çalışmalarını dünya çapında yıllardır merakla takip ettiği grup, aynı zamanda Masters At Work, Fat Freddys Drop, 4Hero gibi isimler için yaptığı remikslerle de ünlendi. Jazzanova yeni ve sofistike bir dans müziğinin farklı formlarını ortaya koymak amacıyla tamamen farklı stildeki DJ'lerin bir araya gelmesiyle kuruldu. 1995 yılında İngiltere müzik piyasasının önde gelen isimlerinden Gilles Peterson'ın yol göstericiliğiyle müzik dünyasına adım atan Jazzanova, Peterson'ın 1997 yılında BBC'deki programında Fedime's Flight parçasını çalmasıyla bir anda ünlendi. Bu çalışmalarının ardından topluluk, yıllar boyunca yaptıkları remiks ve prodüksiyon çalışmalarıyla hem eleştirmenlerin hem de müzik severlerin kalbini kazanarak dünyaca ünlü kulüplerde sahne aldı.

Nike Sunar: BORA UZER (İstanbul)

03 Ekim 2009 Cumartesi / 23:00 Ayakta 35 TL Öğrenci 25 TL

Yıl boyunca İstanbul ve Babylon Alaçatı'da peşpeşe sergilediği performansları ile hayranlarının sayısını hızla artıran Bora, Babylon sahnesini yeniden ele geçiriyor. Soul, pop, R&B ve caz çizgileri taşıyan ve Doublemoon etiketi ile yayınlanan B1 adlı albümü ve çıkış şarkısı Aramızda 1 Gerginlik mi Var? ile müzik listelerinde uzun süre üst sıralarda boy gösteren Bora, Kangroove ve Panic Attack projeleriyle tanındı. Dans müziğinin güçlü isimlerinden Ultra Nate ile çalıştıktan sonra Londra, Hamburg ve İstanbul arasında solo çalışmalarını sürdürdü. Ayrıca Beverly Knight, Jocelyn Brown, Estelle ve Roy Ayers gibi isimlerle aynı sahneyi paylaştı.
BİZE ULAŞIN