Nihat'ı, Ömer Şerif artist yapmıştı

DÜN son yolculuğuna uğurlanan aktör Nihat Nikerel'in sanat dünyasına adım atmasını dünyaca ünlü oyuncu Ömer Şerif sağlamıştı. Sevgili Nihat zaman zaman A Takımı'nın konuğu olurdu. İşte o gecelerden birinde anlatmıştı bu ilginç olayı bana.

"Bir gün Monte Carlo'da dolaşırken Ömer Şerif'e rastladım. Kumarhanelerden birine giriyordu. Hemen otelime dönüp en şık (gülüyor) ve tek takım elbisemi giydim. Adama hayranım ya yakından göreceğim. Bir ara göz göze geldik. Nereli olduğumu sordu. 'Türk'üm ve size hayranım' dedim. Sonra densizliği de göze alıp; 'Arkadaşlarım yüz hatlarımı sizinkine benzetir' dedim güldü. 'Gerçekten de doğru. Üstelik benden genç ve daha yakışıklısın' deyip onore etti. 'Sinema yapıyor musun?' deyince 'Hayır sadece seyrederim' dedim. 'Keşke oyuncu olsaydın' dedi. Sonra biraz daha konuşup vedalaştık. O zaman hikâyeler yazıyordum. İstanbul'a döndüğümde film yapımcısı ve yönetmen Feridun Kete, Görüş Günü adlı öykümü film yapmak başrolü de bana oynatmak istediğini söyledi. Öncesinde olsa kabul etmezdim ama aklıma Ömer Şerif'in sözü gelince peki dedim. Sinema maceram da böyle başlamış oldu. İşin ilginci oradaki karakterin adı da Ömer'di."

Beşiktaş'taki evinde son nefesini veren Nikerel dün Levent Camisi'nde kılınan cenaze namazının ardından Zincirlikuyu Mezarlığı'nda toprağa verildi. Cenaze törenine Kenan Işık, Orhan Gencebay, Ferdi Tayfur, DİSK Genel Başkanı Süleyman Çelebi ve Kurtlar Vadisi'nden birçok oyuncu katıldı. CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ve Kurtlar Vadisi'nin Polat Alemdar'ı Necati Şaşmaz çelenk gönderdi. Kenan Işık "Onunla görüşmediğim zamanlarda boşluk vardı. Şimdi hüzün var" dedi.

BİZE ULAŞIN