Vanilyalı İlişkiler, Zeytinburnu'nda

Usta tiyatrocu Asuman Dabak ve televizyonda yayınlanan "Geniş Aile" adlı dizideki Cevahir rolüyle büyük beğeni toplayan Ufuk Özkan'ın başrollerini paylaştığı "Vanilyalı İlişkiler" adlı oyun, kaliteli tiyatro oyunlarını Zeytinburnulularla buluşturan Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi'nde tiyatro severlerle buluşacak.

Asuman Dabak ve Ufuk Özkan'ın yanı sıra Zuhal Yalçın, Romina Özipekçi ve Atila Irgılata gibi tanınmış oyuncuların yer aldığı bir kadroya sahip oyun, şehir yaşamının kadınlı-erkekli, gürültülü-patırtılı, itişli-kakışlı gerçeklerinin tanıklığını bir kadın karakter gözüyle anlatan romantik bir komedi sunuyor.

Yönetmenliğini ünlü oyuncu Ziya Kürküt'ün yaptığı ve geçen sezonun en keyifli oyunlarına imza atan Asuman Dabak Tiyatrosu'nun sahnelediği "Vanilyalı İlişkiler" adlı oyunun konusu: Sema günlük bir gazetede çalışırken işine son verilmiş bir yazardır. İşsiz geçen günlerin ardından 900'lü hatlarda çalışmaya başlar. Daha önce yazdığı dizi senaryosu, arkadaşı Pelin (Romina Özipekçi) sayesinde yapımcılar tarafından beğenilmiştir. Projedeki aksaklıları Pelin'in bulduğu yazarın (Atila Irgılata) düzeltmesini bekleyen Sema bu sırada eve gelen tesisatçı Halim'i ( Ufuk Özkan ) yazar sanıp tam bir karışıklığın içinde buluvermiştir kendini. Tüm bu kaos yaşanırken Sema'nın tipik bir ev kızı olan yan komşusu Fidan'ın (Zuhal Yalçın) da gelmesiyle işlerin arapsaçına döner.

2007 Afife Jale Tiyatro Ödülleri ve 7. Lions Tiyatro Ödülleri alan Asuman Dabak Tiyatrosu'nun yeni sezon oyunu olan "Vanilyalı İlişkiler" 17 Ekim 2009 Cumartesi günü saat 20:00'de Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi'nde tiyatro severlerin karşısına çıkıyor.

Adres: Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi
Zeytinburnu Meydanı, Semiha Şakir Cad. Zeytinburnu/İSTANBUL

BİZE ULAŞIN