Kuşadası'nda caz konseri

Amerika'da yaşayan caz sanatçısı Cengiz Yaltkaya ilk kez Türkiye'de konser verdi.

Çarşamba 21.10.2009 00:00
Son Güncelleme: Çarşamba 21.10.2009 11:10
ABONE OL
Amerika'dan gelen bir caz gurubunun Kuşadası'nda verdiği konser ilgi gördü. Paloma Otel'de sahne alan Bill Wysaske-Greg Swiller- Cengiz Yaltkaya üçlüsü, izleyenler tarafından ayakta alkışlandı. Kuşadası, İstanbul ve Antalya'da üç ayrı konser vermek üzere Amerika'nın Los Angeles kentinden Kuşadası'na gelen Bill Wysaske-Greg Swiller- Cengiz Yaltkaya'nın konseri, Kuşadası Yaylaköyü Caz Okulu organizasyonunda gerçekleşti.

Bu arada, müzik yaşamlarını Amerika'da sürdüren caz grubunun elemanlarından Cengiz Yaltkaya uzun süredir Amerika'da yaşıyor. Türkiye'de ilk kez konser veren Yaltkaya, gördükleri ilgiden mutlu olduğunu belirterek şunları söyledi: "Avrupa'da çok konser verdik. Zaten Yaylaköy Caz Okulu yöneticisi Füsun Levent ile de Paris konseri sırasında tanıştık ve kendisi bizi Türkiye'ye davet etti. Ülkemde ilk kez konser veriyorum. Caz müziğine gösterilen ilgiden ayrıca mutlu oldum."

Bill Wysaske-Greg Swiller- Cengiz Yaltkaya üçlüsü, Kuşadası konserinin ardından Antalya'da caz severlerin karşısına çıkacak.